В Україні наступає нова банківська ера

Голова Нацбанку Володимир Стельмах заявляє, що з понеділка, 22 грудня організаційна будова валютного ринку кардинально зміниться.

Про це він сказав сьогодні після зустрічі з президентом Віктором Ющенком, міністром фінансів Віктором Пинзеником і головою "Нафтогазу" Олегом Дубиною.

Стельмах пояснив, що відповідно до рішення правління НБУ, яке вступить в дію 22 грудня, банки викуповуватимуть валюту, яку їхні клієнти пропонують на продаж, а потім будуть її продавати.

"Ми виходимо з того, що банки - агенти валютного контролю та фінансові посередники, і це їхнє зобов`язання бути на ринку безпосередньо суб`єктом валютного ринку", - сказав Стельмах.

Володимир Стельмах
УНІАН
Володимир Стельмах запевняє, що прийняте Нацбанком рішення стабілізує валютні курси
Він висловив сподівання, що ці заходи матимуть суттєвий позитивний вплив на стабілізацію валютного курсу.

Стельмах наголосив, що, завдяки цьому рішенню курс долара формуватимуть не окремі банки або продавці валюти, оскільки стане неможливо виходити на міжбанк "з провокаційними заявками" на продаж валюти.

"Заходи, які було прийнято, виключать такі можливості провокаційного характеру, і це теж заспокоюватиме ринок, і курс буде стабілізовано", - сказав Стельмах.

Як повідомляв ТСН.ua, Нацбанк також планує суттєво скоротити виготовлення нових грошей та обмежити рефінансування банків.

Нагадаємо, сьогодні у парламенті було зареєстроване рішення про відставку Володимира Стельмаха з посади глави Нацбанку.


ВідеоВ Україні наступає нова банківська ера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: