В Україні не вистачає складів для рекордного врожаю зернових

За словами експертів аграрного ринку України, рекордний врожай кукурудзи стане своєрідною перевіркою для елеваторної галузі України.

Рекордний урожай кукурудзи може створити проблеми для українського аграрного ринку.

Враховуючи дощову погоду врожай буде мати потребу в сушінні, а елеваторні потужності можуть не впоратися з прийомом додаткових 17 млн тонн кукурудзи, якщо їх не встигнуть звільнити від ранніх зернових - що цілком імовірно, враховуючи низькі темпи експорту з країни, пише газета Дело.

"17 мільйонів тонн - це не звичні для ринку 12 мільйонів, є ризик що частина врожаю може бути втрачена" - говорить генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов.

За його словами, цей рекордний обсяг стане своєрідною перевіркою для елеваторної галузі України.

Основні ризики пов'язані з недостатніми потужностями для сушіння.

За експертними оцінками, щоб забезпечити сушіння 17 млн тонн кукурудзи елеваторам, які перебувають в основному ареалі вирощування цієї культури, потрібно буде працювати в безперервному режимі протягом трьох місяців.

Крім того, для прийому пізніх зернових може фізично не вистачити складських потужностей, якщо їх не встигнуть частково розвантажити від ранніх зернових.

Як відомо, експорт зерна з України відбувається низькими темпами - аграрії нині притримують зерно в розрахунку на поліпшення кон'юнктури.

Водночас, Стоянов нагадав, що Мінсільгосп США знизив прогноз врожаю кукурудзи в Америці на 4,5 млн тонн.

"Це означає, що ціна на кукурудзу в світі буде високою. І у нас вона є! Це шанс заробити для українських сільгоспвиробників, який не можна втратити", - наголосив він.

Читайте також:

Мінагропром покращив прогнози врожаю зернових

Експорт українського зерна скоротився на 50%

Україна експортує 20 млн тонн зернових із нового урожаю

Аграріям рекомендують не поспішати продавати зерно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: