В Україні незабаром подорожчає ковбаса

Головна причина - подорожчання сировини. У другій половині вересня ціни на м'ясо в Україні досягли найвищого рівня за останні 10 років.

Продукти м’ясопереробки, зокрема ковбасні вироби, до кінця року подорожчають ще на 5-10%. Про це повідомив Володимир Попов, голова правління Української національної асоціації виробників м’яса та м’ясопродуктів "Укрм’ясо".

"Оптимістичний прогноз - подорожчання на продукти м’ясопереробки на 5-10%. Можливо, буде більше. Головна причина - подорожчання сировини. Ось, наприклад, ціна на яловичину для промислової переробки у вересні зросла до рекордного рівня за всі роки", - сказав Попов.

Водночас, за словами голови "Укрм’ясо", можливе введення урядом обмежень на експорт зернових не вплине на цінову політику м’ясокомбінатів.

"Не думаю, що заборона на експорт зерна змінить ситуацію. Головна причина подорожчання - дефіцит м’ясної сировини на внутрішньому ринку. У планах Кабміну взагалі зупинити імпорт сировини. Якщо це станеться - ціни зростуть удвічі. Крім того, на ціну ковбаси впливає вартість тих же спецій, ціна на газ", - уточнив експерт.

Нагадаємо, на сьогоднішній день вітчизняна галузь м’ясопереробки використовує свої виробничі потужності на 20-25%. У вересні, за оцінками експертів, ціни на м’ясну сировину в середньому були на 10% вище торішніх.

Як повідомлялося, внаслідок сильного подорожчання зерна в 2010 році, яке використовується як корм для худоби, у другій половині вересня ціни на м'ясо в Україні досягли найвищого рівня за останні 10 років.

Читайте також:

Ціни на м'ясо досягли максимуму за останні десять років

Найближчим часом подорожчають м'ясо, гречка та молоко

Молоко та м’ясо подорожчають на 20%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: