В Україні незабаром залишиться менше 100 банків

Експерт прогнозує, що після кризи виживуть лише найстійкіші українські банки. Зараз банків в Україні забагато - у 2,5 раза більше, ніж в Німеччині.

Кількість українських банків скоротиться майже вдвічі і становитиме не більше 100, заявив заступник голови правління ВАТ "Кредобанк" Тарас Хома.

"Українські банки будуть змушені консолідуватися, їхня кількість за різними оцінками впаде до 100 і навіть менше. Ключовим питанням для них буде концентрація на внутрішньому ринку. Залишаться стабільні гравці", – сказав експерт під час круглого столу у Львові.

"У 2008 році у нас на тисячу населення банківських установ припадало в 2,5 раза більше, ніж в Німеччині. Зараз в Україні зареєстровано 184 банки. Експерти кажуть, що їх забагато на 120-130. За інформацією минулого тижня 12 банків в Україні проходили процес ліквідації", – розповів Хома.

Він зауважив, що, за оцінками міжнародних експертів, зараз 23-25% кредитів у банках є проблемними, тобто протермінованими чи такими, які не сплачують. Відтак можна говорити про системні збитки.

"Не можна стверджувати, що ліквідність банківської системи стабілізується, адже ми не можемо бути впевнені у середній та довгостроковій перспективі. Для нас закрите закордонне фінансування, усі зосередились на своїх внутрішніх ринках. Банки змінюють підходи до клієнта, не кожен клієнт бажаний, їх тепер селекціонують, суттєво скорочуються терміни кредитування, реальною є заборона кредитування фізичних осіб в іноземній валюті", - наголосив Тарас Хома.

Він разом з тим зазначив, що криза змушує фінансову систему вчитися, і, в першу чергу, "вчитися шукати тих, кому не давати кредитів".

Окрім того, стабільного курсу гривні у найближчій перспективі Тарас Хома не прогнозує.

Нагадаємо, витрати українських банків станом на 1 вересня 2009 року збільшилися і склали 111,1 млрд гривень, тоді як доходи - 95,7 млрд гривень. Таким чином банківська система продовжила працювати "в збиток", втративши за підсумками січня-серпня 15,4 млрд гривень.

Читайте також:

Українські банки з початку року збідніли на 15 мільярдів

22 українських банки мають проблеми з платежами

Рада вирішила, як оздоровлювати банки

За місяць українці принесли в банки більше мільярда гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: