В Україні офіційно зареєстрували нову компанію, яка "поглине" "Укрзалізницю"

Дата публікації
Перегляди
8394
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні офіційно зареєстрували нову компанію, яка "поглине" "Укрзалізницю"

"Укрзалізниця" стала публічним акціонерним товариством "Українська залізниця" / Фото: УНІАН

Залізничний перевізник зареєстрований як акціонерне товариство.

У рамках реформи державного підприємства "Укрзалізниця" змінили його назву та юридичну форму господарювання. Відсьогодні компанія стала акціонерним товариством.

"Щойно зареєстрували юридичну особу публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", – зазначив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, пише УНІАН.

Нове підприємство створене на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України ("Укрзалізниця").

Раніше Кабмін затвердив чисельність правління створюваної на базі "Укрзалізниці" акціонерної компанії у складі шести осіб. Також 2 вересня Кабмін затвердив проект статуту публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", а також доручив Міністерству інфраструктури затвердити положення про наглядову раду товариства, ревізійну комісію та правління товариства. Крім того, стало відомо, що акціонерне товариство, яке створюється на базі "Укрзалізниці", має залучити 229,88 млрд грн шляхом приватного розміщення першого випуску акцій.

Загалом, за словами Пивоварського, для реформування залізничної галузі необхідно внести низку законодавчих змін, а сам процес реформи займе кілька років. Зокрема, необхідно ухвалити новий закон про залізничний транспорт, закон про створення Нацкомісії з регулювання транспорту, після чого змінити близько 50 підзаконних актів.

Нагадаємо, під час реформи "Укрзалізниці" регіональні залізниці втратять автономію.

Наступна публікація