В Україні перерахують тарифи на електрику

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

НКРЕКП затвердила порядок формування тарифів на електроенергію.

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг врегулювала механізм для формування цін на електроенергію для побутових і малих непобутових споживачів у разі надання універсальних послуг.

Про це повідомляє платформа "Ліга:Закон".

Зазначається, що ціна на універсальні послуги включає в себе ціну покупки електроенергії на ринку, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни на послуги оператора системи передачі і оператора системи розподілу на відповідному класі напруги згідно з укладеними договорами про надання послуг.

Також повідомляється, що постачальник універсальних послуг зобов'язаний сформувати тарифи на розрахунковий період і оприлюднити їх не пізніше, ніж за 20 днів до їх застосування. Запровадження нового механізму також дозволить визначати ціни на універсальні послуги до дати початку дії нового ринку електричної енергії та в перші розрахункові періоди з початку дії нового ринку.

До дати початку дії нового ринку електричної енергії ціна на універсальні послуги складається з прогнозованої оптової ринкової ціни на електричну енергію, скоригованої на коефіцієнт, що враховує графік споживання електричної енергії населенням (К = 1,05), прогнозованого обсягу закупівлі електроенергії постачальником універсальних послуг на оптовому ринку, тарифу, за яким постачальник універсальних послуг згідно з договором купує електричну енергію безпосередньо у виробника.

Постанова набирає чинності за день після її публікування в газеті "Урядовий кур'єр".

Нагадаємо, що член НКРЕКП Дмитро Коваленко заявив, що тариф на електроенергію для населення покриває лише 50% її вартості. 

До цього, 23 серпня, голова НКРЕКП Оксана Кривенко заявляла, що наступне підвищення тарифів на електроенергію для населення може відбутися не раніше, ніж за рік – від липня 2019-го, коли буде запущено новий ринок.

ВідеоДорогі депутати. Чи знають нардепи, скільки коштує газ, молоко і хліб

Народні депутати тікали посеред інтерв'ю через запитання про вартість цін на газ та електроенергію. Поки українці скаржаться на подорожчання тарифів на енергоносії, політичний бомонд не знає скільки коштує проїзд на метро, не сплачує платіжки за газ. І не уявляє, скільки коштує один кубічний метр газу. Викривальний допит здійснювала наша Дар'я Щаслива. 

Дорогі депутати. Чи знають нардепи, скільки коштує газ, молоко і хліб

Залиште свій коментар

Вибір редакції