В Україні підвищено акцизи на алкоголь, сигарети і бензин

Ініціатором підвищення акцизів виступив Кабмін, який таким чином має намір вирішити проблему наповнення держбюджету.

Верховна рада 20 травня прийняла урядовий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оподаткування)", який передбачає підвищення акцизів на тютюнові вироби, алкоголь і бензин.

За відповідний законопроект проголосували 246 народних депутатів. Зокрема, від Партії регіонів проголосували 170 депутатів, від БЮТ - 17, НУ-НС - 9, від Компартії - 27, Блоку Литвина 19 та 4 позафракційних депутата.

Раніше Блок Юлії Тимошенко пропонував скасувати зазначений законопроект, проте за цю пропозицію проголосували 144 депутати з 428 зареєстрованих у залі.

Нагадаємо, 11 травня парламент ухвалив рішення щодо підвищення акцизів у першому читанні. Ініціатором підвищення акцизів раніше виступив Кабмін, який таким чином має намір вирішити низку проблем, що стосуються наповнення держбюджету.

Новим законом зокрема передбачається, що ставка акцизів на паливо підвищиться до 132 євро за тонну (на 20%). Акциз на натуральні виноградні вина планується підвищити з 1 копійки за літр до 10 копійок за літр; кріплені марочні вина – з 0,5 грн за літр до 2,5 грн за літр; ігристі вина і вермути – з 2,5 грн за літр до 2,9 грн за літр. При розрахунку збору з кріплених вин і вин з додаванням спирту змінюється не лише ставка – з 0,5 грн до 39,4 грн, - але і механізм: акциз треба буде платити не з 1 літру вина, а з 1 літру 100-відсоткового спирту. Крім того, ставку акцизного збору на солодове пиво підвищено на 23,3%, або 0,14 гривні до 0,74 гривні за 1 літр.

Не залишилися без уваги і тютюнові компанії. Всього на місяць – до 1 червня – запропоновано підняти адвалорну ставку акцизу на сигарети з фільтром з 69 грн до 80 грн за тисячу штук, а податкове зобов'язання за власну назву сигарет – на 20 грн – до 135 грн за тисячу штук. Вже з 1 липня ставки виростуть до 90 грн і 150 грн відповідно.

Як повідомив перед ухваленням закону народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков, Кабмін до другого читання врахував пропозицію депутатів про несуттєве підвищення акцизів на алкоголь і бензин.

 "У законопроекті враховані пропозиції нардепів і порівняно з першою шкалою істотно понижені акцизи для алкогольної продукції і бензину. У цьому плані пропозиції по підвищенню акцизів набагато м'якше і тепер нас не зможуть звинуватити, що, підвищуючи акцизи, ми створюємо революцію на ринку алкоголю і палива. При цьому рівень надходжень до бюджету понижений не буде. Сьогодні ми говоримо про цифру 4,2 млрд грн до кінця року. Але ми розуміємо, що якби акцизи на той же алкоголь були б підвищені, то бізнес пішов би в тінь, і з'явилося б самогоноваріння. Тому порядок надходжень до бюджету зменшений не буде", - сказав він.

Читайте також:

ВР відмовилась скасувати підвищення акцизів на алкоголь, сигарети і бензин

Експерти: до кінця року 95-й бензин подорожчає до 10 гривень за літр

Уряд пропонує підняти ціни на алкоголь та цигарки

Уряд збільшить податок на питну воду: "на полицях" продукт подорожчає вдвічі

ВідеоВ Україні підвищено акцизи на алкоголь, сигарети і бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: