Перейти до змісту
В Україні підвищили акцизи на алкоголь – зростуть і роздрібні ціни на спиртні напої

В Україні підвищили акцизи на алкоголь – зростуть і роздрібні ціни на спиртні напої

Акцизи підвищили в півтора-два рази.

Відсьогодні, 1 березня, в Україні набрали чинності нові, підвищені в півтора-два рази, акцизи на алкоголь.

Відповідно акцизи на горілчані напої, які продаються із акцизною маркою, зросли на горілку – до 105,8 грн за 1 л 100% спирту (у 1,5 разу); кріплені вина та вермути – 7,16 грн за 1 л напою (удвічі); ігристі вина – до 10,4 грн за 1 л напою (удвічі). Про це повідомляє "ВВС-Україна".

Нагадаємо, у ніч проти 25 грудня 2015-го Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких із 1 січня 2016-го були підвищені акцизи на тютюн (на 40%, або 3-5 грн за пачку), спирт (у 1,5 разу), пиво (удвічі), слабоалкогольні напої міцністю до 8,5% (утричі).

Таким чином уряд хотів покрити "дірки" в бюджеті. Під час подання головного кошторису країни до парламенту, Кабмін розраховував отримати додаткові 18 млрд грн від підвищення акцизів. Проте виробники кажуть, що при падінні загальної купівельної спроможності населення є межа в ціні, за якою частина покупців будуть відмовлятися від "нездорових" товарів, а інші просто перейдуть на менш якісні підробки чи контрабандні товари. А відтак, бюджет може і недоотримати очікувані акцизні мільярди.

Тим часом від 1 березня змінилися й акцизи на пальне для автотранспорту.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин