Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні підвищили аліменти на дітей та змінили систему їхнього нарахування

Президент підписав відповідний закон.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає зміни у вітчизняне законодавство щодо системи нарахування аліментів на дітей після розлучення батьків. Відтепер мінімальний розмір аліментів підвищили від 30% до 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку – від 713 грн для дітей до 6 років та від 888 грн для дітей від 6 до 18 років.

Вимагати аліменти має право той із батьків, який проживає разом із дитиною. Аліменти відтепер є повністю власністю дитини, але розпоряджається ними один із батьків винятково за цільовим призначенням на дитину. Той, хто платить аліменти, має право вимагати підтвердження витрат грошей винятково на дитину до кожної копійки.

Аліменти можуть становити на одну дитину 1/4 розміру заробітку (доходу) того з батьків, хто проживає окремо. На двох дітей сума може бути збільшена до 1/3 заробітку (доходу), на трьох дітей і більше – 50%. Водночас є і обмеження щодо суми аліментів – не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Ще важливий нюанс – суд повинен призначити аліменти на дітей протягом 72 годин. До уваги береться не лише офіційна зарплата, а й інші доходи, які зможе підтвердити стягувач аліментів. Майнові спори під час розлучення можуть розглядатися в суді скільки завгодно.

Нагадаємо, у 2017 році прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить: від 1 травня дo 30 листопада - 1426 грн, від 1 грудня - 1492 грн. Для дітей від 6 до 18 років: від 1 травня дo 30 листопада - 1777 грн, від 1 грудня - 1860 грн.

Більше про новації щодо аліментів дивіться на відео в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

ВідеоВ Україні змінили систему стягування аліментів на дітей

Залиште свій коментар

Вибір редакції