В Україні планують до 2015 року закрити всі ЖЕКи

З 2015 року планується залишити тільки об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а державні ЖЕКи буде відмінено. З 2011 по 2014 рік проводитиметься роз'яснювальна робота урядом.

Уряд планує до 2015 року відмовитися від державних житлово-експлуатаційних контор, повідомив міністр з питань житлово-комунального господарства України Юрій Хіврич.

"Ми приймемо закон, щоб з 2015 року були тільки ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків – ред.), а державні ЖЕКи було відмінено. З 2011 по 2014 рік проводитиметься роз'яснювальна робота. У тому числі і пряником. Так, на ОСББ у бюджеті МінЖКГ на цей рік закладено 100 тис. гривень, щоб люди відремонтували покрівлю, стояки, підвали, 45 млн ми виділили на ремонт ліфтів саме в ОСББ. Наступного року на дотації ОСББ закладено 1,5 млрд грн. Держава заохочуватиме тих, хто узяв на себе цю ношу", - повідомив Хіврич.

Міністр нагадав, що в 1996 році держава передала все житло місцевому самоврядуванню, а у 1999 році було скасовано дотації на капітальний ремонт з держбюджету.

"Сьогодні 85-90% квартир приватні. Зараз прийнято у першому читанні законопроект про зміни до закону про ОСББ, який закріплює за мешканцями частину під'їзду, підвалу, покрівлі. Коли його приймуть у цілому і він набуде чинності, зникне ситуація, коли у квартирі "ваше", а в під'їзді "наше" - комунальників. Держава не може сьогодні утримувати і ремонтувати будинки. Ми створимо умови, щоб була можливість у мешканців самим їх утримувати", - підкреслив він.

Як повідомлялося, підприємства ЖКГ в Україні сьогодні практично є банкрутами.

Читайте також:

Підприємства ЖКГ в Україні опинилися на межі банкрутства

Жертвами ліфтів стають десятки українців

Тарифи на тепло піднімуть з 15 жовтня

В Україні поновлять пеню за несплату комунальних послуг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: