Американсько-японська компанія збудує в Україні завод із виготовлення ядерного палива

Проект хоче реалізувати компанія Westinghouse.

В Україні збудують завод із виготовлення ядерного палива (ТВЕЛів) для АЕС. Проект хоче реалізувати американсько-японська компанія Westinghouse, чиє паливо нині купує Україна, аби повністю відмовитися від послуг російського "Росатома".

"Під час поїздки з прем'єром до США міністерство підписало контракт на 260 млн доларів щодо сухого сховища відпрацьованого ядерного палива. Презентовано проект енергомосту з добудовою 3-го і 4-го блоків (Хмельницької АЕС). І нарешті вдалося розблокувати рахунки НАЕК "Енергоатом" (завдяки прем'єр-міністру), що дає можливість стабілізувати роботу. Щодо ТВЕЛів, то Westinghouse не тільки розширює свою роботу, а і готовий розпочати роботу із будівництва заводу з їхнього виготовлення. Не все так погано, як прогнозували "любі друзі"", – зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик у коментарі до свого повідомлення у Facebook про ситуацію в енергосистемі України.

Нагадаємо, найближчим часом передбачається віддати під завантаження американського палива Westinghouse шість енергоблоків в Україні — два блоки Південно-Української АЕС і чотири на Запорізькій АЕС.

На початку лютого на Запорізьку АЕС в рамках програми диверсифікації надійшла перша партія ядерного палива компанії Westinghouse. До цього ядерне паливо Westinghouse експлуатувалося на третьому енергоблоці Південно-Української АЕС.

Westinghouse Electric Company є частиною групи компаній Toshiba Corporation. Технології Westinghouse є базовими для майже половини робочих атомних електростанцій світу, в тому числі для більш ніж 50% атомних станцій Європи.

У березні 2015 року голова Westinghouse Денні Родерік повідомив про готовність виконання робіт зі збільшення потужності діючих енергоблоків АЕС України. За його словами, для проведення таких робіт потрібні відносно невеликі витрати, але вони дозволять збільшити продуктивність станцій на 8-10%.

Сьогодні понад 50% потреб України в електроенергії покривається за рахунок атомної енергетики. В Україні на чотирьох АЕС діють 15 енергоблоків.

Восени 2015 року повідомлялося, що в рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України в 2016-му планується придбати у Westinghouse більше третини палива для АЕС, тоді як у 2015 році майже все паливо постачалося з Росії.

Зазначимо, що Україна планувала спільно з російськими держконцерном "Ядерне паливо" та компанією "ТВЕЛ" збудувати завод із виготовлення ядерного палива біля селища Смоліне на Кіровоградщині. Проте проект "заморозили" після агресії Росії проти України. Також відмовилися від послуг РФ щодо завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: