В Україні почалась "зарплатна криза"

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні почалась "зарплатна криза"

Бюджетники можуть зустріти Новий рік без грошей

Бюджетникам почали затримувати виплати заробітних плат ще на початку осені.

Протягом останніх декількох місяців з усіх регіонів України дедалі частіше надходять повідомлення про те, що бюджетникам затримують виплати зарплат, що свідчить про бюджетну кризу у країні. На думку фахівців, якщо так триватиме і далі, то вчителі, лікарі, соцпрацівники можуть зустріти Новий рік за порожнім столом.

Причиною усіх бюджетних негараздів є його величезний дефіцит, який за офіційними даними складає 40 млрд грн, а за неофіційними - 80 млрд.

Першими про затримки зарплати заговорили двірники, педагоги та лікарі із регіонів. Їм зароблені гроші обіцяють видати у січні наступного року. Але про суми, які будуть виплачені, ніхто нічого не каже.

Боргова епідемія охопила навіть столицю. Хоча в Києві, традиційно, бюджетне фінансування стабільніше, ніж в інших регіонах. У Києві бюджетна криза накрила в першу чергу лікарів, які і так отримують мізерні зарплати.

В Асоціації міст України, куди стікаються дані з усіх місцевих рад, підрахували обсяги заборгованості перед бюджетниками.

"Починаючи від Львова і закінчуючи Донецьком, на два місяці не вистачає три мільярди гривень - це тільки на заробітну плату бюджетникам", - розповіла Мирослав Пітцик, віце-президент Асоціації міст України.

Зі свого боку у Держказначействі запевняють, що гроші для виплат бюджетникам перераховують вчасно. А проблеми, мовляв, тільки через недбальство місцевої влади.

"Замість того, щоб дотримуватися рекомендацій уряду про жорсткий режим економного та раціонального використання бюджетних грошей, влада на місцях продовжує використовувати гроші на непершочергові потреби", - йдеться у листі Державної казначейської служби України.

За словами експерта з питань соціальної політики центру імені Разумкова Павла Розенка, проблеми надалі тільки будуть загострюватись, а борги перед бюджетниками будуть тільки збільшуватись.

"За десять місяців було використано повний ресурс державного бюджету України. І це призвело до того, що в кінці року фактично в уряду немає реальних грошей, щоб виконати усі соціальні зобов'язання", - сказав він.

Нагадаємо, 6 листопада Рада збільшила граничний дефіцит держбюджету з 31,1 млрд гривень до 38,8 млрд гривень, у тому числі граничний дефіцит загального фонду держбюджету з 27,2 млрд гривень до 34,9 млрд гривень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація