В Україні почав дешевшати цукор

Цукор подешевшав на 70 копійок за кілограм, правда, ваговий цукор продають з обмеженнями - не більше 5 кг в одні руки.

Останнім часом в Україні почав дешевшати цукор - приблизно на 50-70 коп. за кілограм.

У великих торгових мережах ваговий цукор продають по 9,50-10,30 грн/ кг. Але зберігаються обмеження - до 5 кг в руки. Фасований коштує дорожче на 1-1,5 грн / кг, але його відпускають скільки завгодно.

Експерти пояснюють зниження цін трьома причинами: перша - пішов за квотами СОТ 2009-2010 року імпортний тростинний сирець, його вже завезено близько 50 тис. т, або близько 15% від квот, друга - спав ажіотаж серед покупців, третя - після порушення Антимонопольним комітетом розслідування про необґрунтоване зростання роздріб злегка впали ціни.

Голова Асоціації "Укрцукор" Микола Ярчук прогнозує, що з урахуванням імпорту (267 тис. т) і щомісячного споживання (150 тис. т) нам вистачить цукру до нового сезону (жовтень, коли цукрові заводи починають роботу), тому до травня ціни залишаться стабільними.

Лише в червні, коли почнеться сезон закруток, можливе зростання на 1-1,5 гривні. А директор департаменту харчової промисловості Мінагрополітики Юрій Кіщак стверджує, що на цукрозаводах знаходиться 55 тис. т цукру, в приватних господарствах ще 200 тис. т, які вони будуть змушені продати перед початком посівної, щоб купити насіння, паливо, добрива. А отже, можна говорити і про локальне зниження цін навесні.

Директор інформкомпаніі "ПроАгро" Микола Верницький незгодний: "На місяць ми споживаємо близько 170 тис. т цукру, а влітку ще більше, тому треба збільшувати квоти із завезення хоча б на 100 тис. т.

Справедлива ціна цукру - 9-9,20 грн, Але до травня, коли наш цукор майже закінчиться, можливий стрибок до 12 грн ".

Оптові поставки йдуть по 5,5-5,6 тис. / т, тому зменшити ціну в роздробі нижче 9 грн можна лише адміністративними методами, - вважають експерти.

Нагадаємо, раніше Українська аграрна конфедерація (УАК) прогнозувала, що ціни на цукор досягнуть максимального рівня в березні-квітні.

Читайте також:

В Україні стрімко дорожчає цукор

В березні ціни на цукор досягнуть рекордного максимуму

Турчинов заявив про причетність "регіоналів" до штучного подорожчання споживтоварів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: