В Україні почався сезон кавунів: скільки коштують баштанні на ринках і в магазинах

Дата публікації
Перегляди
7295
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні почався сезон кавунів: скільки коштують баштанні на ринках і в магазинах

Фото: pixabay.com

Ціну формує географія.

У нинішньому році сезон кавунів стартував на місяць раніше. Смугасті ягоди з херсонських полів уже роз'їжджаються Україною. Чи вродило цьогоріч, скільки коштують і коли чекати кавунової навали, у ТСН.19:30.

Цього року перший врожай на Херсонщині зібрали на місяць раніше. Розсаду сюди висадили під плівку ще у квітні. Далі – справа природи.

Спека, що змінила прохолодну весну, посприяла раннім кавунам, вони швидко виросли і дозріли. Від граду їх захистила плівка. Натомість частину насаджень у відкритому ґрунті негода знищила. "Від числа 20 буде пік. Але все залежить від природи. Якщо буде аномальна спека, то одночасно у всіх поспіє", - каже фермер Сергій Коротун.

Кавуновий сезон в Україні стартував на місяць раніше

Кавуновий сезон в Україні стартував на місяць раніше

Прогнозувати ціни на увесь сезон фермери не беруться. Зараз гуртом із поля ранні кавуни коштують від чотирьох до п'яти гривень. На ринках і трасах Херсонщини їх продають по 15 гривень за кілограм. У супермаркетах – на дві гривні дорожче. За кіло динь просять 25-30 гривень. Середній кавунчик заважить гривень на 100. Великий - більше.

У столичних супермаркетах херсонські кавуни з'явилися з тиждень тому. На ціннику - 13.89 грн за кілограм. Це сьогодні найдешевше. Покупці задоволені.

У великі гіпермаркети український врожай завезуть лише завтра, тоді і з ціною визначаться. Нині тут тільки іспанські - по 39,90 за кілограм. Один середній кавун обійдеться десь у 50 гривень. За триста метрів від магазину стільки ж коштує вдвічі більший - херсонський.

Ціну у столиці формує географія. Приміром, на Подолі - плюс п'ять гривень за кілограм – 20.

Експрес-результат свідчить, що вміст нітратів в межах норми. Кавунового ажіотажу ні серед покупців, ні серед продавців поки не помітно. Утім, наша власна перевірка показала, що як для старту сезону результати досить обнадійливі

Кореспондент Ольга Нескородяна.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7295
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація