В Україні починається валютна паніка: банки очікують стрибка долара до 9,15 грн

Фінустанови почали запроваджувати ліміти на продаж валюти в одні руки.

Вітчизняні банки почали запроваджувати ліміти на продаж валюти в одні руки, оскільки очікують на подальше подорожчання долара аж до 9,15 грн, розповідають самі банкіри.

Так, від середи, 5 вересня, у кількох відомих фінустановах діє внутрішнє розпорядження, яким обмежується сума продажу американської валюти в руки одній особі.

"Відсьогодні ми продаємо не більше 300-от доларів в одні руки. Це наша власна ініціатива, проте я знаю, що подібні розпорядження діють і в інших банках. Подальші наші кроки залежатимуть від відповідних вказівок НБУ", - сказав виданню "УНН" на умовах анонімності керівник профільного відділення одного з банків.

При цьому співрозмовник зауважив, що вже добу існує певна паніка серед клієнтів і звісно, це може призвести до спекуляцій на "чорному" ринку обміну валют.

Крім того, співрозмовник зазначив, що ситуацію з подорожчанням долара чимало експертів пов'язують із майбутніми виборами і не виключає, що банки спеціально не продають американську валюту, очікуючи на подальше здешевлення гривні.

"9,15 за американський долар - цілком реальна перспектива", - сказав він.

Варто зазначити, що на міжбанківському валютному ринку вже другий день поспіль відчувається дефіцит доларів. Їх продає лише державний "Ощадбанк".

На тіньовому ринку долар вже продають за ціною 8,25 - 8,30 грн.

Нагадаємо, у вівторок, 4 вересня, котирування на міжбанківському валютному ринку по гривні знизилися до більш ніж дворічного мінімуму та ринок закрився на рівні 8,20 грн/дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: