Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні почне діяти Фонд енергоефективності. Яка користь від нього українцям

На розвиток фонду 100 мільйонів євро направить Німеччина.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає створення Фонду енергоефективності. Документ спрямований на підтримку впровадження енергоефективності у багатоповерховому житловому секторі країни, а також надасть можливість залучити для його роботи 100 млн євро від Європейського Союзу, зокрема від Німеччини.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"Необхідність створення Фонду була зрозуміла десятки років тому, але важливо, що зараз, коли ми його створюємо, він схвалений усіма нашими міжнародними партнерами, міжнародними фінансовими організаціями. Я упевнений, що результати нашої практичної діяльності ми матимемо вже найближчим часом", - сказав Порошенко під час підписання цього закону.

Завдяки Фонду енергоефективності українські домогосподарства під час реалізації заходів із термомодернізації зможуть заощадити до 50% споживання енергоресурсів. Робота Фонду допоможе скоротити втрати газу в системі теплопостачання і житловому секторі країни, які щорічно становлять 2,4 млрд кубометрів і 9 млрд кубометрів відповідно, створити до 75 тис. нових робочих місць, а також за п'ять-вісім років запустити ринок послуг у сфері енергоефективності обсягом близько 30 млрд євро, головним учасником якого буде малий і середній бізнес.

Саму ж роботу Фонду заплановано направити на взаємодію з власниками приватних і багатоквартирних житлових будинків з метою підвищення класу енергоефективності таких будівель і компенсації витрат на виконання відповідних робіт.

Заплановано, що розмір компенсації домогосподарствам залежатиме від того, як зміниться клас енергоефективності житлового будинку в результаті реалізації проекту.

Максимальний розмір компенсації для ОСББ становитиме 50% витрачених коштів у разі, якщо енергоефективність будівлі в результаті проекту підвищиться до класу "А" за міжнародними стандартами.

Передбачається, що безкоштовні центри технічної допомоги у сфері енергоефективності будуть створені в кожній області України за підтримки Євросоюзу.

Детальніше про роботу Фонду енергоефективності та три пакети енергоефективних заходів читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

енергоефективність_3
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

енергоефективність_2
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

енергоефективність_1
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залиште свій коментар

Вибір редакції