В Україні подешевшає бензин

Найсуттєвіше ціни знизили мережі заправок, де раніше паливо було найдорожчим.

Пальне на вітчизняних заправках почало дешевшати. За даними консалтингової групи "А-95", в середньому по Україні за два дні ціни на бензин знизилися на 3 копійки - до 6,74 грн за літр бензину А-95. Найсуттєвіше ціни знизили мережі заправок, де раніше паливо було найдорожчим. Серед таких - WOG (12 копійок, до 6,98 грн/літр), ОККО (13 копійок, до 6,95 грн/літр) і "Укртатнафта" (12 копійок, до 6,95 грн/літр).

На думку експертів, основна причина здешевлення бензину - падіння цін на нафту і нафтопродукти на світових ринках. Якщо 29 червня ціна на 95-й бензин на європейських ринках складала 664 долари за тонну, то 8 липня ціна склала вже 597 доларів. Вартість барелю нафти марки Urals за аналогічний період впала з 70 доларів за барель до 60,3 доларів. "З невеликим запізненням зниження цін дійшло і до ринку нафтопродуктів в Україні. Почали знижуватися ціни в опті, після чого - ціни в роздрібі", - пояснює аналітик консалтингової компанії UPECO Геннадій Кобаль.

"Якщо ціни на європейських біржах залишаться на нинішньому рівні, ціни в українському роздрібі знизяться ще на 10-15 копійок", - вважає прес-секретар "Концерну "Галнафтогаз" Олесь Пограничний. Таку вірогідність підтверджує гендиректор столичної мережі АЗС КЛО Сергій Житник. "Для зниження цін на бензин є всі передумови: падіння світової ціни на нафту, стабілізація гривні, зменшення відпускних цін на українських НПЗ. Ціна на наших АЗС знизиться від 10 до 20 копійок", - наголосив Житник. Пообіцяли знизити ціни і в "Лукойлі".

Ще однією важливою причиною такої тенденції, як стверджують експерти, стала цінова політика групи "Приват", яка контролює мережі заправок "Укрнафта", АNP і АВІАС. Зокрема, на заправках "Укрнафти" ціна на А-95 була постійно значно нижчою, ніж у середньому по ринку. "Ринок все-таки не витримав цінового ралі і був вимушений відкотитися на позиції ближче до основного учасника ринку - групи "Приват". Раніше це не дозволяла зробити висока закупівельна ціна, тоді як прихід свіжих партій імпортного палива, що подешевшало, дав можливість понизити розцінки", - вважає керівник консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн. "Вони давно продають за ціною нижче, ніж у інших роздрібних компаній. Природно, враховуючи, що їх заправки займають чверть ринку, це значно впливає на весь ринок", - погоджується Кобаль.

За словами Сергія Куюна, зниження на 20 копійок за літр по бензинах у "брендових" мережах - це питання найближчого тижня. "Ринок прагнутиме скорочувати відрив 20-30 копійок/літр від "приватівської" мережі, яка за рахунок утримування мінімальних цін через низьку собівартість палива в останніх пару місяців серйозно наростила продажі, віднявши їх, відповідно, в конкуруючих мереж", - упевнений експерт. За його словами, ціна української нафти, що купується групою в контрольованої нею "Укрнафти", дозволяє піти у відрив від ринку більш ніж на 1 грн за літр.

Читайте також:

Продаж автомобілів в Україні впав у п'ять разів

Продано 18% акцій найбільшого нафтопереробного заводу України

Ціни на бензин підскочили на 30 копійок

Ціни на бензин восени підскочать до 10 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: