В Україні подорожчали автокредити

Подорожчання торкнулося, в першу чергу, кредитів у національній валюті.

З 2 по 16 березня, середня гривнева ставка піднялася з 19,9% відразу до 23,2% річних. При цьому, щоправда, мінімальна ставка в нацвалюті зменшилася з 1% до 0% річних.

Також змінилися ставки валютних кредитів: якщо на початку цього місяця мінімальні, середні і максимальні ставки за доларовими кредитами знаходилися на одному рівні - 18%, то на 16 березня вони були установлені на різних рівнях: мінімальні на 5,9% річних, середні – на 13,7% річних, максимальні – на 18% річних. По євровалюті банкіри продовжили дотримуватися єдиної ставки – 17% річних.

Якщо говорити щодо спецпрограм по фінансуванню авто, вироблених у СНД, Китаї і Ірані, то тут фінустанови, як і раніше, відмовляли клієнтам в наданні валютних кредитів. Останнім залишалося задовольнятися лише гривневими позиками, які з 2 березня подешевшали 2,1% річних (до 32,9% річних).

Не змінили банки середній і максимальний розмір разових комісій за оформлення автокредитів в нацвалюті - той закріпився на рівні 3% суми позики. На колишньому рівні залишився і розмір мінімальної комісії, який закріпився на 0,99% кредиту. З 1% до 2,5% піднялася разова комісія при оформленні доларової позики.

Дослідження 50 банків показало, що з 2 по 16 березня кількість кредиторів машин зменшилася з 7 до 5 фінустанов. При цьому, правда, збільшилася кількість зроблених клієнтам пропозицій – з 43 до 97 програм по різних марках авто. Як і раніше, більшість з них була присвячена гривневим позикам – 63 пропозиції, на другому місці йшли доларові кредити (31 програма), третьому – європозики (3 пропозиції).

Більшість пропозицій, передбачали кредитування строком до двох і трьох років – по 19 програм, на другому місці опинилися позики строком на рік – 11 пропозицій, третьому – на п'ять років (10 програм). Водіям найактивніше пропонувалися програми, що передбачали право вибору схеми погашення позики, - 68 пропозицій, рідше стандартні кредити – 22 програми, на останньому місці, як завжди, опинилися програми з аннуїтетом - 7 пропозицій.

Боржники стали в черги за "пільговими" доларами

Імпорт автомобілів в Україну припинено

Продаж іномарок в Україні впав на 80%

Українці стали купувати більше машин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: