В Україні подорожчають солодощі

Серед головних причин підняття українськими кондитерами цін на свою продукцію називають подорожчання пшениці та енергоносіїв.

Зростання цін на продовольче зерно і борошно змусить українських кондитерів поступово підвищувати ціни на свою продукцію. Таку думку висловила президент корпорації "Бісквіт-Шоколад" Алла Коваленко.

За словами Коваленко, останнім часом відбувся різкий стрибок цін на зерно і борошно.

"Якщо ще півтора місяці тому продовольчу пшеницю можна було придбати по 1200-1300 грн за тонну, то зараз офіційна ціна становить 1500-1550 грн, але за нею немає пропозиції, тобто виробники займають вичікувальну позицію. І постачальники борошна гарантують ціну тільки на тиждень вперед, що вносить додаткову невизначеність", - сказала вона.

Президент компанії зазначила, що у цьому випадку відіграють роль не спекулятивні інтереси, а об'єктивні обставини, оскільки, зважаючи на складні погодні умови - суворі морози взимку і посушливе літо, основним країнам - виробникам зерна довелося коригувати свої плани на врожай.

Крім того, додала вона, ситуація посилюється постійним зростанням цін на енергоносії.

"Потрібно дивитися правді в очі: у таких умовах утримувати ціни на колишньому рівні кондитерам не вдасться", - вважає Коваленко.

На її думку, вітчизняні виробники кондитерських виробів постараються не допустити різких коливань цін на свою продукцію, проте будуть вимушені з певною періодичністю підвищувати їх на 3-4%.

Як повідомлялося, раніше Міністерство аграрної політики прогнозувало введення квот на експорт зерна 2,5 млн. тонн до кінця 2010 року.

Втім, потім Кабмін заявив, що наразі це питання не стоїть.

Читайте також:

Головний санлікар радить не купувати тістечка та ковбасу

Німецькі "Зелені" вимагають захистити дітей від солодкої реклами

Уряд відмовився ввести квоти на експорт зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: