В Україні посилять контроль якості молока

Згідно із законом, і українське і зарокдонне молоко повинно відповідати показникам безпечності та якості для харчових продуктів, які встановлені в Україні.

Президент України Віктор Янукович підписав зміни до Закону України "Про молоко та молочні продукти" щодо безпечності та якості молочних продуктів.

Згідно із законом, молоко, молочна сировина і молочні продукти, які виробляються в Україні та ввозяться на митну територію України, повинні відповідати показникам безпечності та якості для харчових продуктів, які встановлені нормативно-правовими актами України. Базисні норми масової частки жиру і білку в молоці розробляються і затверджуються центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики.

Документом забороняється відокремлення процесу пакування молочних продуктів від технологічного циклу виробництва продукції (крім пакування масла, сиру, сухих молочних продуктів атестованими структурними підрозділами одного переробного підприємства, або атестованими переробними підприємствами, що входять до складу одного об’єднання). У виробництві традиційних молочних продуктів забороняється використовувати жири та білки немолочного походження, а також будь-які стабілізатори і консерванти.

Законом передбачено, що виробництво молока, молочної сировини і молочних продуктів (крім молочних продуктів для спеціального дієтичного споживання (використання), у тому числі продукти для дитячого харчування, харчування для спортсменів та осіб похилого віку) здійснюється за наявності експлуатаційного дозволу для потужностей (об’єктів) з їхнього виробництва, що видається відповідним головним державним інспектором ветеринарної медицини, а виробництво молочних продуктів для спеціального дієтичного споживання (використання), у тому числі продуктів для дитячого харчування, харчування для спортсменів та осіб похилого віку – за наявності експлуатаційного дозволу для потужностей (об’єктів) з їхнього виробництва, що видається відповідним головним державним санітарним лікарем.

Раніше  Верховна рада прийняла закон, який стимулює виробників молока випускати високоякісну продукцію.

Так, закон "Про внесення змін до закону "Про молоко та молочні продукти" (щодо відповідності якості та безпеки молочних продуктів показникам, які встановлені законодавством і стандартами України) (законопроект №923 від 17 лютого 2010 р.) вводить держдотації на виробництво молока сорту "екстра".

Як повідомлялося, у першому півріччі 2010 року Росія відновить інспекцію українських м`ясомолочних підприємств.

Читайте також: 

Українські виробники високоякісного молока отримають дотації

Росія знову перевірятиме українське м’ясо і молоко 

Росія почала нову "молочну війну" - проти Литви 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: