В Україні повністю заборонять рекламу сигарет

Закон, підтриманий депутатами в першому читанні, передбачає за рекламування тютюнових виробів штраф до 50 тисяч гривень.

Верховна рада 30 листопада підтримала в першому читанні законопроект, яким пропонується запровадити повну заборону реклами тютюнових виробів. За відповідний документ проголосували 303 народних депутати.

Парламент має намір внести до законів "Про рекламу" й "Про заходи щодо запобігання й зменшення вживання тютюнових виробів й їх шкідливого впливу на здоров’я населення".

Згідно з законопроектом, будь-яка реклама тютюнових виробів, реклама знаків для товарів і послуг, під якими випускаються тютюнові вироби, забороняється.

Заборона не поширюється на рекламу в спеціалізованих виданнях тютюнової сфери й на спеціальних виставкових заходах, що проводяться виключно для виробників й оптових продавців тютюнових виробів.

За порушення заборони реклами, стимулювання продажів і спонсорство тютюнових виробів передбачається штраф від 30 до 50 тисяч гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або будь-який окремий захід, спрямований на стимулювання продажів тютюнових виробів.

За спонсорство будь-яких заходів із використанням знаків для товарів і послуг, інших об’єктів інтелектуального майна, під якими випускаються тютюнові вироби, передбачається штраф посадової особи в розмірі від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1,7-4,25 тисяч гривень).

Метою прийняття законопроекту, відповідно до пояснювальної записки, є зниження споживання тютюнових виробів, приведення у відповідність чинного законодавства з міжнародними нормами Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Чинний закон "Про рекламу" повністю не забороняє рекламування тютюнових виробів, хоча й передбачає обмеження такої реклами.

Читайте також:

В Україні знову подорожчають цигарки і алкоголь

ВООЗ: пасивне куріння вбиває щорічно 600 тисяч людей

Сигарети збільшують ризик виникнення старечого недоумства

"Совам" складніше кинути курити, ніж "жайворонкам"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: