В Україні повністю заборонять валютне кредитування

Комерційні банки не мають претензій щодо ініціативи НБУ про повну заборону валютних позик.

Для зниження тиску на курс гривні Нацбанк вирішив повністю заборонити в Україні валютне кредитування, як для населення, так і для підприємств. Цю перспективу у п’ятницю на закритій нараді банкіри обговорили з керівництвом НБУ.

"Як перехідний варіант, напевно, залишимо якісь види валютного кредитування. Але вирішили, що якщо скасовувати, то скасовувати все", - підтвердило високопоставлене джерело в НБУ.

Дату заборони він називати не став, наголосивши, що це питання знаходиться у веденні виконавчого директора з валютного регулювання Анатолія Балюка. "Напевно, скоро", - додав чиновник НБУ.

До повної заборони валютних позик банкіри претензій не мають. За словами банкірів, великі міжнародні компанії, що працюють в Україні, навіть зацікавлені в гривневих кредитах.

Нагадаємо, Нацбанк став боротися з валютним кредитуванням одразу після початку кризи, яка призвела до девальвації гривні на 60%. У жовтні 2008 року НБУ прийняв постанову №319, яка дозволила банкам видавати кредити у валюті тільки резидентам, що мають валютну виручку. Вже в грудні НБУ ввів у дію нові норми резервування, які зробили невигідним кредитування населення у валюті: ставка резервування при видачі кредиту склала 50% його суми, а при простроченні на один день - 100%.

У червні поточного року Верховна рада прийняла закон, підтверджуючий заборону на кредитування в іноземній валюті. Позики у валюті дозволили брати фізичним особам в безготівковій формі тільки для оплати лікування і навчання за кордоном. Компанії для отримання кредиту повинні були мати валютну виручку.

Читайте також:

МВФ пояснив причини падіння гривні

На стрибках курсу спекулянти заробляють десятки мільйонів доларів

Банк "Надра" віддає депозити заставними машинами

Офіційний курс гривні досяг історичного мінімуму

ВідеоВ Україні заборонять валютне кредитування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: