В Україні презентували 100-доларову банкноту нового зразка

100-доларові банкноти нового зразка мають три ефективні елементи захисту, застосовані в купюрах старого зразка: водяний знак у вигляді портрета Бенджаміна Франкліна, захисну нитку та цифру 100, що змінює колір

В Україні відбулася презентація 100-доларової банкноти нового зразка.

Оновлена 100-доларова банкнота, поряд із ефективними засобами захисту, які використані в старих купюрах, має два нові вдосконалені елементи захисту: тривимірну захисну стрічку та дзвоник у чорнильниці.

100-долорова купюра нового зразка
УНІАН
100-долорова купюра нового зразка

Синя тривимірна захисна стрічка на лицьовій стороні 100-доларової банкноти містить зображення дзвоників та цифр 100, що рухаються, перетворюючись з одного на інше при нахилянні банкноти. Дзвоник у чорнильниці на лицьовій стороні банкноти - ще один новий елемент захисту. Якщо нахиляти банкноту, то дзвоник змінює колір із мідного на зелений, при цьому виникає ефект його появи та зникання на тлі чорнильниці мідного кольору.

100-доларові банкноти нового зразка мають три ефективні елементи захисту, застосовані в купюрах старого зразка: водяний знак у вигляді портрета Бенджаміна Франкліна, захисну нитку та цифру 100, що змінює колір.

На новій 100-допаровій банкноті також зображено американські символи свободи, а саме: цитати з Декларації незалежності та перо, яким підписали цей історичний документ. Обидва символи розміщено праворуч від портрета на лицьовій стороні банкноти.

На звороті банкноти можна побачити віньєтку із зображенням задньої частини будівлі Індепенденс-Холу. Віньєтку на звороті банкноти та портрет на її лицьовій стороні було збільшено, а овал, який раніше оточував обидва зображення, - усунуто.

Нову 100-доларову банкноту буде введено в обіг 10 лютого 2011 року.

Зазначимо, церемонія презентації нової купюри стане першим етапом програми по навчанню населення тому, як відрізнити справжні сто доларів від підроблених.

"Стодоларова купюра - це купюра найвищої вартості, що знаходиться у вільному обігу, і вона ходить по всьому світу. Інформування населення є важливим компонентом урядової програми зміни дизайну грошей, оскільки добре інформоване населення - головний і найкращий спосіб боротьби проти підробки", - повідомляє Министерство фынансыв США.

Нагадаємо, сто доларів США - найбільший за номіналом федеральний резервний квиток США з 1969 року. В даний час в обігу перебувають квитки серій 1996-2003A. На лицьовій стороні зображений Бенджамін Франклін, на зворотному - Індепенденс-хол.

Читайте також:

У США представлять нову стодоларову купюру

Експерт: в Україні сконцентровано 6% світового об'єму доларової маси

НБУ попередив про фальшиві банкноти номіналом 500 гривень

Відмова НБУ від монет номіналом 1-2 копійки спричинить інфляцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: