В Україні продають першу полуницю за рекордними цінами: скільки коштує і коли подешевшають ягоди

В Україні продають першу полуницю за рекордними цінами: скільки коштує і коли подешевшають ягоди

pixabay.com

В Україні перші ягоди з’явилися у продажу із запізненням у два тижні.

Ціна на полуницю в Україні поки досить висока, але вона може знизитися протягом найближчих двох тижнів у міру збільшення її пропозиції на ринку. Ціни на інші популярні ягоди, очікується, будуть нижчими, ніж у 2020 році завдяки вищому урожаю, якому сприяли вдалі погодні умови.

Про це розповів експерт плодоовочевого ринку Олександр Хорев, пише аналітичний портал EastFruit.

За його словами, торік холодна весна із заморозками до кінця травня призвела до того, що ранні сорти полуниці та черешні повністю постраждали. Водночас, у 2021 році ягоди теж зазнали певного негативного впливу через низькі зимові температури, але цьогоріч в травні не зафіксовано критично низької температури для насаджень ягідних плантацій.

"Це нам дозволяє прогнозувати, що валовий збір ранніх сортів суниці садової, малини, смородини, порічки та лохини збільшиться в порівнянні з 2020 роком. Втім, не варто забувати, що попереду для ягідників не менш важливий місяць - червень. У цей період важливі посухи, або, навпаки, затяжні дощі. Це, звичайно, може негативно вплинути на вегетацію рослин. Однак, вже сьогодні ми маємо впевненість, що ягід буде значно більше, а ціни на них, без сумніву - в рази менше, ніж в минулому році", - розповів спеціаліст.

Своєю чергою, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва, зауважила, що цьогоріч сезон тепличної полуниці в Україні стартував пізніше на два тижні, аніж торік.

"Перші необ'ємні партії суниці садової виробники південних регіонів України пропонували в кінці квітня в середньому по $7,89/кг, і приблизно на цьому ж рівні первинна ягода надійшла від виробників на ринок в 2020 році", - повідомила вона.

Катерина Звєрєва також зазначила, що найбільший експортний потенціал на ягідному ринку України має лохина, бо є найбільш дорогою, а тому й експортується зараз до 70% врожаю.

"Втім, у минулому році українські експортери лохини різко здали позиції, знизивши експорт більш ніж в півтора рази - до 1,2 тис. тонн. Головною причиною зниження експорту, звичайно, стали втрати врожаю від заморозків, але і внутрішній ринок продовжував зростати. Тому українські ягідники отримали більш високі ціни на всі види ягід", - пояснила Звєрєва.

Нагадаємо, протягом місяця продукти знову додали в ціні. Найбільше збільшилася вартість соняшникової олії, хліба та круп.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Які ціни на полуниці та де в Україні проживає найбільше мільйонерів — Економічні новини

Які ціни на полуниці та де в Україні проживає найбільше мільйонерів — Економічні новини
Наступна публікація