В Україні проведуть експеримент із системою затвердження проектів землеустрою. Як це працюватиме

В Україні проведуть експеримент із системою затвердження проектів землеустрою. Як це працюватиме

Фото: УНІАН

Принцип екстериторіальності запровадять із 1 жовтня.

Через два тижні, із 1 жовтня, в Україні запровадять принцип екстериторіальності під час затвердження проектів землеустрою.

Відповідну постанову про пілотний проект уряд затвердив ще 31 серпня. Тепер документ надрукував "Урядовий кур'єр", тож він набирає чинності. Про це пише УНІАН.

Нова система передбачатиме, що розробник затвердження проекту землеустрою подає оригінал проекту в територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки. Потім система електронного документообігу Держгеокадастру у випадковому порядку визначає територіальний орган, який погоджуватиме проект землеустрою. Також у випадковому порядку обиратимуть працівників тероргану, які розглядатимуть проект.

Підсумки експерименту планують підбити 1 березня 2017-го.

Нагадаємо, у вересні Держгеокадастр також провів тестування системи електронних земельних аукціонів, яка після законодавчого затвердження повинна зробити торги більш прозорими за прикладом системи публічних закупівель Prozorro.

В уряді також планують подовжити з 2017 року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, але створять ринок довгострокової оренди.

Повʼязані теми:

Наступна публікація