Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні проведуть експеримент зі скасування держрегулювання цін на соціальні продукти

Новацію хочуть ввести із 15 серпня на три місяці.

Через півтора тижні, із 15 серпня, в Україні можуть задля експерименту скасувати державне регулювання щодо цін на соціальні продукти харчування. У "вільне плавання" хочуть відпустити ціни на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину, м'ясо птиці, варені ковбасні вироби, молоко, сир, сметану, вершкове масло, соняшникову олію, а також курячі яйця.

Відповідний проект урядової постанови підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі, пише УНІАН.

"Проект має значно спростити процедуру зміни цін, залежно від цінових коливань ринку, що дасть змогу виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури. Більше того, ринкове регулювання цін сприятиме розвиткові конкуренції", – йдеться в пояснювальній записці.

Експеримент триватиме три місяці, до 15 листопада. Після того проведуть моніторинг цінової ситуації на ринку. А вже до 15 грудня мають визначитися про поновлення, обмеження чи скасування державного цінового регулювання.

Раніше в Мінекономрозвитку зазначили, що підтримують ідею повної відмови від держрегулювання цін. У відомстві зазначають, що всупереч ідеї державного регулювання, з 2003 року зростання цін на соціально значущі продукти харчування значно випереджає середнє зростання цін по всіх продуктах харчування.

Тим часом в українських супермаркетах подешевшала гречка, сезонні овочі та яйця.

Залиште свій коментар

Вибір редакції