В Україні рекордно дорогі яблука: чим зумовлена висока вартість і чи зменшиться ціна

В Україні рекордно дорогі яблука: чим зумовлена висока вартість і чи зменшиться ціна

Середня вартість кілограма яблук - 30-35 гривень.

У розпал фруктового сезону імпортні банани купувати вигідніше, аніж українські яблука

Що відбувається з цінами на фрукти та овочі — у сюжеті Сніданку з 1+1.

В українських супермаркетах кілограм бананів можна в середньому придбати за 21-25 гривень. Натомість найдешевші яблука коштують 20 гривень — це найнижча ціна. Середня ж значно вища - 30-35 гривень. Банани серед українців нині — це найпопулярніший фрукт, розповів економіст Олег Пендзин. "Ціна настільки приваблива, що банани посідають основне місце в сезонних фруктах, які українці їдять", - каже фахівець. 

Висока вартість яблук в серпні зумовлена тим, що вітчизняні виробники завжди орієнтуються на вартість імпортного продукту і продають свій трохи дешевше. Українці швидше придбають кілограм імпортних, але дешевих яблук, аніж дорогих, але своїх.

Саме тут і банальне пояснення вартості: зараз український продукт майже немає конкурентів, оскільки імпортний постраждав через пандемію та закриття кордонів навесні та початку літа. "Завжди були яблука з Польщі. Але цього року туди не приїхали українські заробітчани, бо сиділи на карантині в Україні. Зараз вони поїхали, але врятувати ситуацію не можна", - пояснив Пендзин.

Відео Чому банани нині купувати вигідніше за вітчизняні яблука

Чому банани нині купувати вигідніше за вітчизняні яблука - про ціни на сезонні фрукти та овочі — у прямому включенні кореспондента "Сніданку". 

Чому банани нині купувати вигідніше за вітчизняні яблука

Ця ситуація стосується не лише яблук, а й ягід. Ціни на них цього літа також не надто падали, адже "на ягоди" до Польщі, Чехії, Фінляндії, Іспанії також не доїхали заробітчани не лише з України, а й з Білорусі, приміром. 

Врожай не зібрали в достатньому обсязі, тому й на імпорт відправляти країнам-виробникам було майже нІчого. Крім того, є й українські об'єктивні причини подорожчання - це весняні заморозки та літні потопи, які попсували врожаї. Так, нині кавуни коштують приблизно втричі більше, ніж зазвичай. Ціну виробники пояснюють саме погодою.

Нинішні ціни на ринках і в магазинах будуть актуальні й згодом. "Нічого не зміниться у цінах приблизно до 15-20 серпня. Тоді почнеться новий масштаб цін, виходячи з нового маркетингового року. Дуже великий шанс того, що він буде рости",- наголосив Олег Пендзин. 

Економіст прогнозує зростання цін і на сезонні осінні овочі. Українська картопля та цибуля також швидше за все подорожчають. Навесні та на початку літа в Україні через карантин були обмежені або взагалі припинені приміські перевезення, люди не змогли дістатись до своїх ділянок, аби висадити картоплю та цибулю. Левова частка цих овочів в Україні росте саме не на полях агрокомпаній, а в городах приватних осіб. Тому вже за декілька тижнів можемо побачити високі цінники й на ці продукти

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин