В Україні рекордно зросла кількість проблемних кредитів

За три місяці обсяг прострочених кредитів виріс на 55,18%, сягнувши 27,955 млрд грн, а банки отримали збитки в 7,02 млрд грн.

Перший квартал 2009 р. став для української банківської системи піковим зі зростання проблемної заборгованості та зниження рентабельності.

За три місяці обсяг прострочених кредитів виріс на 55,18%, сягнувши 27,955 млрд грн, пише "Комерсант-Україна" з посиланням на дані НБУ.

Таке зростання стало наслідком неплатежів, які почали різко збільшуватися з листопада минулого року. З тих пір прострочення з багатьох кредитів перевищило 90 днів, і банки вимушені були перевести кредити в нижчу категорію.

Збільшення резервів під такі кредитні операції виявилося більш істотним - на 13,87 млрд грн до 58,37 млрд грн (+31,16%). В результаті такої діяльності, банки отримали збитки в 7,02 млрд грн, а рентабельність капіталу вперше з 2001 р. стала негативною - мінус 23,4%. При цьому загальний розмір кредитних портфелів зменшився на 32,72 млрд грн, до 759,664 млрд грн.

Понад усе постраждали банки, які в попередні роки активно кредитували населення.

Найбільший збиток на даний момент оголосив "УкрСиббанк" - 851,822 млн грн. Менші збитки у банку "Надра" (557,535 млн грн), ПУМБ (119,759 млн грн), "Форум" (86,685 млн грн).

"Ми були лідером за іпотекою, яка найбільше постраждала, і тому сформували резерви, що проявились в збитках, - пояснив голова правління "УкрСиббанку" Сергій Наумов. - Деякі банки почали формувати резерви в кінці минулого року, а ми вирішили що краще це зробити зараз. І я дивуюся, як інші крупні роздрібні банки вмудряються показувати прибуток".

За словами учасників ринку, найменш постраждали корпоративні банки, клієнти яких мають більше варіантів реструктуризації боргу.

В той же час банкіри розраховують, що зможуть в II кварталі виправити ситуацію і отримати прибуток.

"В II кварталі банки почнуть кредитувати корпоративний сектор і збитків таких не буде", - впевнений заступник голови правління банку "Фінанси та Кредит" Сергій Борисов.

Читайте також:

Латинській Америці дали 90 мільярдів доларів у кредит

Світовий банк висунув Україні умови для отримання кредиту

Американські банки почали розморожувати кредити

Держава забере собі "Надру", "Родовід" і ще чотири проблемних банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: