В Україні скасували держмонополію на спирт, а горілчані заводи виставлять на продаж

В Україні скасували держмонополію на спирт, а горілчані заводи виставлять на продаж

Прес-служба ДП "Укрспирт"

Від сьогодні починає діяти відповідний закон.

Від 1 липня починає діяти закон, яким скасовується державна монополія на виготовлення спирту. Щоправда виробляти спирт ще впродовж року можна лише на державних заводах, які незабаром виставлять на продаж. Про це йдеться на сайті "Укрспирту".

12 заводів вже передали до мінекономрозвитку і їх планується виставити на торги вже найближчим часом.

"Країні потрібні гроші від внутрішніх інвесторів, а представники різних секторів економіки України готові прямо зараз вкладати у галузь кошти", - зауважив в.о. директора ДП "Укрспирт" Сергій Блескун.

Законом передбачається, що виготовляти різні спирти - етиловий (зокрема як лікарський засіб), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят і біоетанол – зможе підприємство будь-якої форми власності, але за умови одержання відповідної ліцензії. При цьому виробництво має перебувати під цілодобовим відеонаглядом.

Закон також передбачає, що експортувати спирт з України буде легше, за умови отримання ліцензії. Нові підприємства з виготовлення спирту дозволять будувати і ліцензувати за рік – від 1 липня 2021 року. А от імпорт спирту, передбачається законом, від 1 січня 2024 року опиниться у руках державних підприємств, які уповноважить Кабмін.

Зазначається, що ані купляти, ані орендувати спиртові заводи не зможуть резиденти держави-агресора та афільовані з ними особи.

 Нагадаємо, у Дніпрі працював підпільний цех з виробництва спиртового дистиляту, який використовувався для виробництва неліцензованих антисептиків сумнівної якості, на мільйони гривень.