Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні скасували держрегулювання вартості соціальних продуктів. Як це вплинуло на ціни

Експеримент триватиме до кінця 2016 року.

Четвертий день українці живуть з неконтрольованими цінами. Саме стільки минуло з моменту тимчасового скасування державного регулювання вартості соціальних продуктів із 1 жовтня, яке триватиме до кінця 2016 року.

Чи встигли вже виробники встановити здирницькі ціни та чи варто очікувати небачених цінових рекордів, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Загалом неконтрольованими стали ціни на так звані соціальні продукти. Це – пшеничне борошно вищого сорту, хліб та вироби з пшеничного та житнього борошна, макарони, крупи, яловичина та свинина з кістками, м'ясо птиці, ковбаса варена, молоко, масло вершкове, олія соняшникова, сир, яйця, цукор та овочі.

Поверхневе обстеження полиць магазинів показало, що гречки за 90 грн, лікарської ковбаси за 300 грн за кіло та яєць за 30 грн за десяток поки немає. Ціни за чотири дні безконтрольного існування не підскочили. Не дивно, адже служба, що займалась їхнім контролем, жодного реального впливу на вартість продуктів не мала.

"Фактично служба контролю за цінами – це рудимент Радянського Союзу. Вона залишилась і формально контролювала ціни, повторюю – формально. У результаті ніякої дії це не давало", – говорить економічний експерт Олександр Охріменко.

Ба більше, поняття контрольованих цін в Україні вже 22 роки існує лише формально.

"Вони ще тоді називались контрольованими цінами. Ну, спочатку були державні, потім – контрольовані. Останні в 1994 році були ліквідовані", – уточнює Охріменко.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман пояснив, навіщо скасували держрегулювання цін на продукти.

Відео Як змінилися ціни на продукти після скасування державного контролю

Відео Експерт пояснив, чому відмінили регулювання цін на соціальні продукти

Залиште свій коментар

Вибір редакції