В Україні скасують податок на імпортну нафту

Уряд відмінить ПДВ на імпортну нафту та нафтопродукти. Мета - покращення умов розвитку українських нафтопереробників.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України пропонує до 31 грудня 2012 року встановити нульову ставку податку на додану вартість (ПДВ) на операції з імпорту нафти і нафтопродуктів. Метою таких нововведень є створення сприятливих умов розвитку українських нафтопереробних заводів (НПЗ) та підвищення конкурентоспроможності українських нафтопродуктів.

Згідно з проектом закону, відомство пропонує встановити нульову ставку ПДВ на сировину, що ввозиться для переробки на НПЗ, які мають всі стадії технологічного і виробничого процесу з випуску нафтопродуктів.

До НПЗ з повним циклом технологічного і виробничого процесу належать Кременчуцький НПЗ (ПАТ "Укртатнафта", Полтавська обл.), Лисичанський НПЗ (ПрАТ "ЛИНІК", Луганська обл.), Одеський НПЗ (ПАТ "ЛУКОЙЛ-Одеський НПЗ"), ​​Дрогобицький НПЗ (НПК "Галичина", Львівська обл.), Надвірнянський НПЗ (ВАТ "Нафтохімік-Прикарпаття" Івано-Франківська обл.). До списку також включено Шебелинський газопереробний завод (Харківська обл.).

Іншим законопроектом для розвитку діючих НПЗ і ГПЗ Міненерго пропонує прийняти довгострокові пільги на ввезення обладнання.

Міністерство, зокрема, хоче до 31 грудня 2013 року скасувати мита та встановити нульову ставку ПДВ на обладнання, машини і механізми, засоби вимірювання, які не виробляються в Україні й постачаються для реконструкції і модернізації діючих та будівництва нових об'єктів НПЗ і ГПЗ.

Нагадаємо, що 30 березня уряд і власники українських НПЗ підписали меморандум про взаємне партнерство. Він передбачає збільшення об'ємів переробки нафти з боку НПЗ і надання державою необхідних для цього умов.

З боку Кабінету міністрів документ підписав голова Міненерго Юрій Бойко, з боку нафтопереробників - голова НАК "Нафтогаз Україна" Євген Бакулін, Вагіт Алекперов ("ЛУКОЙЛ"), Герман Хан ("ТНК-ВР"), Ігор Коломойський ("Нафтохімік Прикарпаття") та Павло Овчаренко ("Укртатнафта").

Читайте також:

Бойко пропонує відмінити ПДВ на імпортну нафту

Власники НПЗ домовилися з Кабміном про збільшення обсягів переробки нафти

Через 2 роки українські НПЗ перероблятимуть єгипетську нафту

Нафтотрейдери придумали, як не платити мито за імпорт пального

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: