Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні скоротять кількість студентів, які отримуватимуть стипендії

Хоча самі стипендії підвищать.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що розмір академічних стипендій для студентів ВНЗ збільшать, але кількість одержувачів буде зменшена.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Далі будемо рухатися - подобається або не подобається, я свою позицію не зміню. Далі будемо рухатися по збільшенню суми академічних стипендій тим, хто вчиться добре - вони отримають більшу стипендію... А загальне число одержувачів стипендії буде зменшуватися, тому що це правильно і справедливо", - сказав Данилюк.

Міністр підкреслив, що ті, хто прагне вчитися і досягають високих результатів, повинні отримувати високу стипендію.

"Ми цього досягли, розділивши соціальну і академічну стипендії", - додав він.

Фотогалерея "Стипендія – право, а не привілей!": студенти пішли до АП мітингувати проти відміни соцвиплат (8 фото)

Нагадаємо, від 1 січня 2017 року в Україні запровадили нові правила виплати академічних (за успішність у навчанні) та соціальних стипендій. Суттєво скоротилося число отримувачів стипендій, але при цьому розмір стипендії зріс. Так, якщо раніше студенти отримували мінімум 840 грн, то з Нового року – 1,1 тис. грн. А підвищена стипендія становить 1,6 тис. грн, тобто як прожитковий мінімум.

Але зате тепер допомогу від держави отримають максимум 40% студентів (за рейтинговою системою), а не дві третини, як раніше. Крім того, Мінфін наполягає, щоб до 2019 року поступово зменшити кількість стипендіатів до 15%. 

ВідеоВідмінник без стипендії: вступили в дію нові правила нарахування академічних стипендій

Залиште свій коментар

Вибір редакції