В Україні сповільнилась інфляція

Інфляція в Україні у травні сповільнилася до 0,8%, в річному вимірі прискорилася до 11%

За даними Держстату, у травні поточного року року інфляція в Україні сповільнилася до 0,8% в порівнянні з 1,3% у квітні і 1,4% у березні. З початку року інфляція склала 5,5%.

На думку експертів, зниження відбулося, в першу чергу, за рахунок сезонного подешевшання овочів.

У той же час, в річному вимірі (по відношенню до аналогічного місяця минулого року) інфляція за підсумками травня виросла до 11% з 9,4% за підсумками квітня і 7,7% - за підсумками березня.

При цьому у Держстаті пояснили, що прискорення інфляції в річному вимірі пов'язане з тим, що в минулому році в квітні і травні була зафіксована дефляція - відповідно 0,3% і 0,6% (яка фіксувалася потім ще два місяці підряд у розмірі 0,2-0,4%).

При цьому служба уточнює, що у квітні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 0,8%. Найбільше подорожчали фрукти і овочі (на 5,5 і 3,8% відповідно). На 2,8-0,9% підвищилися ціни на цукор, продукти переробки зернових, м'ясо і м'ясопродукти, макаронні вироби, безалкогольні напої, хліб і рибу.

Крім того, відомство вказує, що тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли в травні на 0,2%, у тому числі плата за каналізацію - на 0,9%, водопостачання - на 0,6%.

В той же час сталося сезонне зниження плати за гарячу воду, опалювання на 0,5%.0 Підвищення цін у сфері охорони здоров'я на 0,9% головним чином сталося за рахунок подорожчання санаторно-курортних послуг на 3% і фармацевтичній продукції на 0,9%, говориться в повідомленні Держстату.

Нагадаємо, що глава Нацбанку Сергій Арбузов наприкінці травня написав лист до прем'єра в якому виразив заклопотаність високими темпами інфляція в країні, яка робить маловірогідним виконання такого планового показника.

Зі свого боку глава Ради НБУ Петро Порошенко вважає, що офіційна методика розрахунку інфляції в Україні не відбиває структуру споживання звичайного українця. Також він повідомив, що Центральному банку країни слід перейти від підтримки стабільного курсу гривні до боротьби з інфляцією.

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко також провела розрахунки інфляції. Для цього були запрошені експерти, які на професійній основі зробили розрахунки, щоб визначити реальний індекс споживчих цін, реальну інфляцію.

За її словами, індекс інфляції в середньому за 2010 рік склав 42,3%, в той час, як влада називає цифру 9%.

Між тим, в провладній Партії Регіонів переконані, що Кабмін успішно контролює продовольчу ситуацію в країні.

Микола Азаров неодноразово заявляв, що населенню не варто вірити заявам опозиції про те, що, нібито, в країні ціни і тарифи за час правління Віктора Януковича виросли більше, ніж в сусідніх державах.

Глава уряду запевнив, що у низці європейських країн ціни на найпопулярніші продукти також виросли і перевищують нині українські.

У свою чергу регіоналка Ірина Горіна переконує, що цінові спекуляції на ринку продуктів були створені торговими мережами, власниками яких є представники опозиції.

Читайте також:

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Населення відчує покращення життя у 2012 році

Держстат нарахував практично нульову інфляцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: