В Україні створено найбільшого виробника сталі в СНД

Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча та група "Метінвест" Ріната Ахметова домовилися про об'єднання.  Спільне підприємство стане найбільшим виробником сталі в усьому СНД.

Група "Метінвест" Ріната Ахметова оголосила про злиття з Маріупольським меткомбінатом ім. Ілліча, таким чином створивши найбільшого виробника сталі у СНД.

Рішення про об'єднання було ухвалене на зборах акціонерів ММК ім. Ілліча і компанії, що володіє 90,41% комбінату, - ЗАТ "Ілліч-сталь", пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Слияние на полную мощность".

Статутний капітал ММК ім. Ілліча вирішено збільшити в 3,7 рази, до 3,93 млрд грн, "Ілліч-Сталь" - більш ніж в 4 рази, до 963,7 млн грн, шляхом додаткової емісії акцій компанії. В них візьме участь група "Метінвест" Ріната Ахметова. Після розміщень акцій додаткових емісій ця компанія сконцентрує 75% комбінату.

Ще близько 23% залишаться під контролем голови правління, генерального директора комбінату Володимира Бойка; решта - у вільному обігу.

У "Метінвесті" кажуть, що остаточний формат партнерства з ММК ім. Ілліча ще не визначений. Але вже зараз відомо, що до об'єднання можуть бути включені ММК ім. Ілліча з одного боку і Інгулецький ГЗК, "Краснодонвугілля", Авдєєвський коксохім і Харцизький трубний завод, що входять в "Метінвест", з іншого.

Компанія також планує інвестувати в розвиток і модернізацію виробничих активів ММК ім. Ілліча 2 млрд. дол.

Планується, що потужності об'єднаної компанії збільшаться до 20 млн т сталі на рік. Експерти вважають угоду вигідною обом сторонам: комбінат отримає доступ до сировинних і фінансових ресурсів "Метінвесту", а група - до виробництва продукту високою доданою вартістю.

На думку Ріната Ахметова, від об'єднання з ММК ім. Ілліча також виграють обидві сторони. "Це як раз той випадок, коли один плюс один дорівнює три", - вважає він. За його словами, тепер меткомбінат "Азовсталь", що входить в "Метінвест", відмовиться від будівництва власної аглофабрики, а ММК ім. Ілліча - коксохіму. ММК має в своєму розпорядженні найбільшу в Європі аглофабрику, а "Азовсталь" - профіцитні коксохімічні потужності.

Гендиректор "Метінвест Холдингу" Ігор Сирий говорить, що "Метінвест" очікує отримання значних синергій: "За нашими оцінками, сукупний виробничий потенціал досягне 20 млн т сталі на рік".

"В результаті "Метінвест" стане найбільшою металургійною групою у СНД і Східній Європі", - підкреслив аналітик Concorde Capital Андрій Герус. За оцінками Дмитра Смоліна з "Уралсиба", найближчі конкуренти "Метінвесту" - Evraz Group і "Северсталь" - вироблять в поточному році близько 13 млн т і 11 млн т відповідно.

Читайте також:

Уряд: більшість галузей промисловості виходять з кризи

БЮТ звинуватив Януковича в падінні української промисловості

Українським металургам через борги обмежили поставки газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: