В Україні створять рибний патруль та змінять правила рибальства. Інфографіка

Дата публікації
Перегляди
3433
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні створять рибний патруль та змінять правила рибальства. Інфографіка

В Україні хочуть створити рибний патруль / Фото: facebook/Олексій Павленко

Пілотний проект рибного патруля планують запустити в Києві та області.

Нинішніх рибінспекторів має замінити рибний патруль – відбір кандидатів буде схожий на той, який проводять у нову поліцію. Зарплату новим рибним патрульним обіцяють підвищити з нинішніх 1,5 тис. грн до 6 тис. грн.

Нову структуру та пропозиції щодо навчання спеціалістів рибоохорони вже опрацьовують. Про це заявив голова Держрибагентства Ярема Ковалів, передає прес-служба Мінагрополітики.

"Схвалений відповідний проект постанови Кабінету міністрів, який передбачає повну ліквідацію діючих органів рибінспекції. Створюємо новий рибний патруль і плануємо провести навчання працівників, атестацію і запуск нового патруля. У Києві та Київській області передбачаємо, в першу чергу, представити набір нових працівників. Також забезпечити їх необхідними матеріально-технічними засобами, включаючи сучасні човни, засоби охорони й контролю за водними об'єктами. В рамках цієї реформи передбачається підвищити заробітну плату працівникам з 1,5 тисячі гривень до 6 тисяч гривень", – наголосив Ковалів.

Естонія пообіцяла розглянути питання щодо можливості передати Україні програмне забезпечення, на платформі якого здійснюється електронне звітування про вилов водних біоресурсів промисловими суднами.

"Крім того, Естонія готова забезпечити  необхідне навчання нашим новим патрульним", – зауважив Ковалів.

Задля реформування рибного господарства запланували спростити процедуру передання ставків в оренду.

"Наразі створюється міжвідомча робоча група. Плануємо на базі однієї з областей запустити пілотний проект. На ній зможемо протестувати спрощену систему передачі в оренду наших ставків. Сподіваємося, що до кінця цього року в нас буде єдиний електронний реєстр водойм у вигляді карти, відповідний проект схвалений на засіданні уряду. Кожен бажаючий зможе знайти детальну інформацію про необхідну йому водойму", – уточнив Ковалів.

Нагадаємо, рибалок-аматорів хочуть заставити платити за можливість посидіти з вудкою біля водойми.

Реформування рибного господарства from tsnua
Наступна публікація