В Україні від початку 2021 року слід чекати на подорожчання молочної продукції — експертка
Згідно з прогнозом Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", виробництво молока в Україні до 2030 року може скоротитися до 8,8 млн тонн.

В Україні від початку наступного року на 2,5-5% може подорожчати молочна продукція. Причинами такої тенденції є дефіцит молока-сировини через значне скорочення поголів’я корів, а також підвищення цін на кормові інгредієнти через поганий врожай.
Про це у прямому ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ розповіла віцепрезидентка Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк, повідомляє Асоціація.
"Незважаючи на хорошу ціну на молоко-сировину, прибутковість виробництва молока у жовтні 2020-го найнижча за останні 5 років. Факторів ціла низка. В тому числі цьогорічні аномальні погодні умови: безсніжна зима, суха холодна весна і посуха в серпні, коли наливалася кукурудза — основна кормова культура ВРХ. Відповідно зараз господарства зазнають збитків від низьких врожаїв та нестачі кормів, які у свою чергу задорогі та недостатньої якості", — зазначає Ганна Лавренюк.
Вона також додає, що нестача кормів призведе до скорочення і поголів'я корів, значна частина ферм буде змушена зменшувати кількість ВРХ або закривати бізнес. "Більш того, в зв’язку з тим, що господарствам не вдалося заготовити достатню кількість грубих кормів, значна частина ферм буде змушена робити вибраковку щодо продуктивності та зменшувати поголів’я або взагалі виходити з бізнесу. Впродовж усього 2020 року ми вже щомісяця втрачаємо від 1000 до 1500 корів", — говорить віцепрезидентка АВМ.
В Асоціації також наголошують, що ситуацію в молочній галузі погіршує рішення уряду і Верховної Ради скоротити бюджет державної підтримки для сільгоспвиробників — після першого читання проєкту держбюджету на 2021 рік обсяг допомоги було скорочено до 4,5 млрд грн з 8,2 млрд грн.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за 9 місяців 2020 року Україна експортувала молока та молочної продукції на 128,6 млн доларів, а імпорт склав 218,2 млн доларів. Іншими словами, у 2020 році Україна стала нето-імпортером (перевищення обсягу імпорту над обсягом експорту) молока та молочної продукції.
Починаючи від 2015 року, коли експорт молока та молочних виробів становив 177,7 млн дол., цей показник виріс у 2017 році до 282 млн дол. Водночас, починаючи від 2018 року, експорт скорочувався – до 265 і 223,5 млн дол. у 2018 і 2019 роках відповідно. Враховуючи поточні показники експорту молочних продуктів, слід очікувати чергового зниження цього показника за підсумками 2020 року до рівня 160-165 млн доларів.
Відео Як обрати якісний кисломолочний сир і скільки він має коштувати
Кисломолочний сир – неймовірно корисний продукт. Але обрати його непросто. Наш експерт Оксана Прокопенко знає, який на смак і колір якісний сир. І вже готова поділитися з нами цими секретами.
