В Україні відкрився сезон полювання на дешеву валюту

Фахівці не бачать економічного підґрунтя для знецінення гривні, але панічний попит на долар жене американську валюту вгору.

Минулого тижня Нацбанк створив фактично два курси валют. Один – вуличний, другий – пільговий, для тих банків, котрі могли реалізовувати долари не більше ніж із різницею у 2%.

Купити долар за 8,16 гривні при ціні в обмінниках у 8,45 гривні охочих знайшлося чимало. Тож українці вишикувалися за валютою в черги.

Причому більшість людей купують долари про запас. Нині економічного підґрунтя для знецінення гривні не бачить жоден спеціаліст. Але експерти разом із Нацбанком в один голос твердять, що це замкнене коло. Панічний попит жене долар вгору, а це породжує нові хвилі паніки. Так, у липні українці купили на мільярд і майже двісті мільйонів доларів більше, ніж продали.

Велика різниця між двома курсами одразу породила чимало звинувачень на адресу Нацбанку. Серед них і потурання корупційним схемам, і створення паніки на валютному ринку. Інше "досягнення" Національного банку – гривня цього тижня у своїй вартості опустилася до історичного мінімуму.

Яких іще сюрпризів можна чекати найближчим часом від головної фінустанови країни, дізнайтеся з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

НБУ може перевести виплати по валютних депозитах у гривню

Долар подешевшав уперше за кілька тижнів

Нацбанк звинуватив уряд у падінні гривні

Українські обмінники потрапили в облогу валютних "спекулянтів"

ВідеоЗнецінення гривні: прогнози

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: