В Україні відмінять обов’язкову держреєстрацію іноземних інвестицій

На думку ініціаторів відміни, це сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості економіки та усуне обмеження у сфері кредитування і інвестицій.

Верховна рада має намір відмінити обов’язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій.

За ухвалення в першому читанні відповідного законопроекту №6122 (автори - депутати Юрій Полунєєв (БЮТ) і Сергій Клюєв (ПР)) проголосували 254 депутати.

Законопроект, зокрема, передбачає відміну відповідної норми статті 13 закону «Про режим іноземного інвестування», яка свідчить, що держреєстрація іноземних інвестицій здійснюється у обов’язковому порядку.

Законопроект також припускає відміну норми про те, що держреєстрація іноземних інвестицій у вигляді валютних цінностей здійснюється в порядку, що встановлюється Національним банком.

Документ, крім того, припускає відміну ряду обмежень у сфері іноземного інвестування і міжнародного кредитування, введених антикризовим законом №1533.

Зокрема, Рада має намір відмінити введені пунктами 8-12 завершальних положень закону №1533 обмеження на залучення кредитів в інвалюті від нерезидентів і виконання зобов’язань перед іноземними інвесторами.

На думку авторів даного законопроекту, його ухвалення сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості української економіки, усуне невиправдані обмеження у сфері кредитування і інвестицій, що дозволить надалі активніше залучати з-за кордону кошти як у вигляді кредитів, так і у вигляді інвестицій.

Нагадаємо, 22 жовтня 2009 року Верховна рада повторно прийняла в цілому законопроект №3585 (автор - депутат Юрій Полунєєв), що передбачає введення обмежень на отримання кредитів в інвалюті від нерезидентів і виконання зобов’язань перед іноземними інвесторами.

Нагадаємо, іноземні інвестиції в Україну з початку 2010 року склали 1,6 млрд доларів.

В той же час прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що до Міністерства фінансів України продовжують надходити пропозиції провідних інвестиційних банків про випуск облігацій зовнішньої державної позики.

Читайте також:

Азаров запевнив, що в Україну повертаються інвестори

З початку року Україна залучила 1,6 млрд доларів інвестицій

Україні потрібно 70 мільярдів доларів на рік, і так 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: