В Україні виникне надлишок валюти

Українські банки можуть зіткнутися з надлишком валюти вже у найближчий час.

Перед учасниками українського банківського ринку може виникнути проблема надлишку валютної ліквідності, вважає голова правління Дочірнього банку "Ощадбанку" Росії Ігор Юшко.

"Тоді постане питання про подальші кроки лібералізації і можливості проводити активні операції за межами України. З цим стикався Казахстан кілька років тому. Важливе питання - як до цього підійти", - запевнив Юшко.

Він вважає, що введення Нацбанком свопів - серйозний стимул для подальшого розвитку банківської системи, що приведе у тому числі до зниження ставок.

Перевагою цього інструменту банкір назвав те, що він надає банкам доступ до гривневого ресурсу за відсутності валютної позиції, а також створює певний часовий запас (3-5 років), поки на ринку не з'явиться довгострокова гривнева ліквідність - до проведення пенсійної реформи.

"Важливо розуміти, що свопи - це не валюто-обмінні операції. Це ресурсні операції. Тобто операція по обміну ресурсами в різних валютах, яка повинна враховувати прибутковість в цих різних валютах", - сказав Юшко.

За словами експерта, ці операції знімають дуже істотні ризики з банків не лише з іноземним капіталом, але і з усієї банківської системи.

Він відмітив, що раніше отримати в достатній кількості ресурс в гривні можна було тільки через домовленість про рефінансування в Нацбанку, а це - "складна і не завжди прозора процедура, яка викликала багато нарікань в минулі роки".

"Зробити гривню доступною також можна було, відкривши валютну позицію, - тобто продавши валюту, яка у вас є, і вже після цього проводити з гривневим ресурсом які-небудь операції - активне кредитування, фондовий ринок і так далі. А для банків це вкрай неприємно і непрофесійно", - відмітив Юшко.

Як повідомлялося, з 30 травня 2011 року Національний банк України (НБУ) фактично дозволив валютні спекуляції, скасувавши заборону для банків на купівлю і продаж валюти протягом одного операційного дня на міжбанківському ринку.

Читайте також:

НБУ пообіцяв зробити гривню важливішою за валюту

Українським банкам дозволили валютні спекуляції

Тотальна більшість українців не довіряє гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: