В Україні вперше за рік подешевшав бензин

Трейдери очікують, що Верховна рада продовжить норму про зниження акцизів на пальне - це дозволить ще більше здешевити бензин.

У вихідні вперше в 2011 році подешевшав бензин: ціни на заправках впали в середньому на 10 копійок. За даними консалтингової групи "А-95", середня ціна А-95 в мережах, які торгують в основному імпортом (WOG, ОККО), з 25 червня дорівнює 10,49 грн/л, Shell - 10,59 грн/л (вітчизняне пальне продається по 10,20-10,40 грн/л).

За прогнозами директора "А-95" Сергія Куюна, потенціал для подальшого зниження цін є, тому що в світі дешевшає нафта, але багато що залежить від того, чи продовжить Рада норму про зниження акцизів на пальне, пише видання "Сегодня".

Нагадаємо, акцизи були зменшені приблизно на 50 коп/л на період з 7 квітня по 1 серпня 2011 року у зв'язку з різким подорожчанням нафти в світі. Якщо встигнуть продовжити норму до кінця нинішньої парламентської сесії (8 липня), як обіцяв міністр енергетики Юрій Бойко, то бензин у липні подешевшає ще на 20 коп/л, тому що трейдери зрозуміють: росту податків не буде, стверджує Куюн.

Якщо ні, то ціна бензину залишиться на нинішньому рівні. Проте це дозволить пройти повернення з 1 серпня до підвищених акцизів без зростання цін або з незначним ростом (10-15 коп), трейдери пожертвують прибутком, щоб не спровокувати перехід клієнтів на ще дешевший А-92.

На думку незалежного експерта Валентина Землянського, ціна впала зокрема і тому, що знизився попит, особливо на А-95 - багато водіїв стали переходити на А-92 або, незважаючи на період відпусток, взагалі перестали їздити. "У рості ціни ані наші трейдери, ані імпортери не зацікавлені, адже вони отримують прибуток з обороту, - сказав Землянський. - Якщо швидкого обороту немає, то, образно кажучи, трейдер заробить зайві 10 коп на літрі при продажі, але втратить 15 коп на його зберіганні. Тому, поки не проясниться ситуація з акцизами, складно прогнозувати, як поведуться ціни. Але навіть якщо їх повернуть з 1 серпня на колишній рівень, ціна набагато не підніметься, максимум на 5-10 копійок".

Заввідділом нафтопродуктів консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко упевнений: зниження акцизів Рада продовжить до кінця року на цій сесії, за його інформацією, депутатська більшість готова проголосувати за це. Якщо ще й ціна на нафту продовжить знижуватися, то бензин вже з середини липня поступово подешевшає ще копійок на 20 - до 10,20-10,40 грн/л імпортний і до 10 грн/л - український.

А от заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев прогнозує стабільність нинішніх цін на бензин на весь липень: мовляв, потенціал здешевлення (10 коп) вже вичерпано. Акциз навряд чи відмінять, адже бюджет країни чимось потрібно наповнювати, вважає він. "Нам потрібно готуватися в серпні до 30-40-копійчаного подорожчання бензину", - стверджує Рябцев.

Читайте також:

Білорусь у 16 разів скоротила експорт пального в Україну

Парадокс на українських АЗС - під виглядом 92-го бензину продають 95-й

Українці стали менше купувати якісний бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: