В Україні вперше за рік знизилися споживчі ціни: найбільше подешевшали фрукти, овочі і яйця

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також здешевшали молоко, молочні продукти, сало, масло та свинина.

В Україні вперше у цьому році спостерігається дефляція - споживчі ціни у липні знизилися на 0,7%.

Про це свідчать дані Державної служби статистики України, передає Новое время.

З початку року споживчі ціни зросли на 3,6%. Базова інфляція в липні порівняно з червнем становила -0,1%, з початку року – 3,4%.

У річному вимірі інфляція сповільнилася до 8,9% з 9,9% за підсумками червня і 11,7% за підсумками травня.

У порівнянні з червнем у липні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,9%. Найбільше подешевшали овочі, фрукти та яйця - на 12,4-7,6%, ціни на молоко, молочні продукти, сало, масло, свинину здешевшали на 1,1-0,2%.

У той же час на 1,9-0,7% здорожчали цукор, продукти переробки зернових, хліб, рис, м'ясо птиці, макаронні вироби, риба та продукти з риби. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,8%,.

На 0,5% зросли тарифи на житло, воду, електроенергію, газ. Це сталося головним чином за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій на 4,2%, каналізацію - на 2,8%, водопостачання - на 2,2%.

Ціни на транспорт підвищилися в цілому на 0,7% - в основному рахунок подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 3,6%. У той же час на 0,3% подешевшали паливо і масла.

Раніше повідомлялося, що протягом найближчих 12 місяців середній курс долара в Україні становитиме 28,63 грн. Попередній прогноз був гіршим – 29,53 грн. Загалом, бізнес зберігає позитивні очікування щодо макроекономічної ситуації в Україні. Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 118,3%. Підприємства також поліпшили свої очікування щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців – баланс очікувань становить 22,2% (у першому кварталі 2018 року – 19,0%). Бізнес очікує на зростання споживчих цін на рівні 9,6% (очікування у першому кварталі – 11,0%). 

ВідеоУкраїнська гривня стала лідером за темпами укріплення до долару

За перше півріччя 2018-го гривня укріпилась на майже 8 відсотків, обійшовши при цьому грузинський ларі та колумбійський песо. Такого висновку дійшли аналітики компанії Bloomberg. І це все попри те, що Україна має багато проблем, таких як корупція, великий державний борг та незначний об'єм золотовалютних запасів.

Українська гривня стала лідером за темпами укріплення до долару

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції