В України є шанс врятувати економіку

Експерти вважають, що для цього потрібна консолідація влади, стимулювання попиту та більш вигідний кредит від МВФ.

Україна може уникнути подальшого погіршення економічних показників, прогнозованого Світовим банком.

Так вважає представник комітету Верховної ради з питань фінансів та банківської діяльності Юрій Полунєєв. Він заявив, що це найпесимістичніший сценарій розвитку української економіки, якому можна запобігти, вдавшись до кількох кроків.

"Потрібно розуміти, що в умовах такого скорочення попиту – як зовнішнього, так і внутрішнього – його потрібно стимулювати всередині країни так, як це робить сьогодні переважна більшість країн світу, які потерпають від кризи: розробити програми стимулювання економіки та попиту", - заявив Полунєєв.

За його словами, такі заходи необхідно втілювати у двох напрямках: підвищувати споживчий попит, зокрема, іпотечним та споживчим кредитуванням, а також підвищувати доходи населення. Ще одне завдання – підтримка реального сектору економіки, вважає народний депутат. Українські підприємства необхідно забезпечити пільговими кредитами, а також стимулювати виробництво за рахунок держзамовлення.

За наявності консолідованої позиції влади та суспільства, швидке прийняття відповідних законодавчих актів та змін до держбюджету допомогло б Україні залучити необхідні кошти.

"Рішення "великої двадцятки" у Лондоні передбачають можливість надання таким країнам, як Україна, додаткового фінансування, - зазначив Полунєєв. - Причому без таких жорстких умов, якими супроводжується звичайне фінансування МВФ. Я думаю, що нам потрібно було б іти, можливо, навіть шляхом того, щоб достроково припинити цю кредитну лінію і звернутися до МВФ з проханням надати нам більш гнучке фінансування".

Нагадаємо, за прогнозами Світового банку, ВВП цього року в україні впаде на 9%, інфляція зросте на 16,4%.

Читайте також:

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

Сорос поквапився "ховати" Україну

Світовий банк погіршив прогнози українській економіці

МВФ радить Східній Європі замінити долар на євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: