Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні з'являться нові 20-гривневі банкноти. Зображення до та після зміни дизайну

Нові купюри введуть в обіг від 25 вересня.

Нацбанк презентував нові 20-гривневі банкноти, які введе в обіг 25 вересня цього року.

Директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко зазначив, що, оновлюючи дизайн та удосконалюючи захист банкнот гривні, регулятор прагне до підвищення їхньої надійності. Згідно з міжнародними стандартами, грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти.

"Це – третя банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти. Вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот попереднього зразка, розпочате Національним банком у 2014 році для підвищення надійності гривні", – зазначив Віктор Зайвенко.

Оновлення банкнот гривні Національний банк розпочав з банкнот номіналом 100 гривень зразка 2014 року (в обігу – від березня 2015-го) та 500 гривень зразка 2015 року (в обігу – від квітня 2016-го).

20 гривень старого і нового зразка 20 гривень старого і нового зразка

20 гривень старого та нового зразка 20 гривень старого та нового зразка

Першочергово НБУ планує виготовити та ввести в готівковий обіг близько 5 млн штук оновлених банкнот номіналом 20 гривень для подальшого розподілу між банками України, які своєю чергою забезпечать новими банкнотами українців.

Станом на початок липня цього року кількість банкнот номіналом 20 гривень в обігу становила майже 127 млн штук (близько 4,4% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу).

Банкноти зразка 2003 та 2018 років перебуватимуть в обігу одночасно. Тобто не потрібно буде обмінювати банкноти попереднього зразка на нові.

"Національний банк контролює процес вилучення з обігу зношених банкнот і замінює їх новими. Заміщення зношених банкнот новими – це процес, що відбувається постійно і не завдає незручностей громадянам", – пояснив Зайвенко.

У зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Нацбанк щороку вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів. Майже половину з них становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 20 гривень. Наприклад, торік регулятор вилучив з обігу зношених та значно зношених банкнот загальною кількістю 749 млн штук на суму 48 млрд гривень, зокрема банкнот номіналом 20 гривень – 72 млн штук на суму майже 1,5 млрд гривень. Це – майже 10% від загальної кількості вилучених з обігу зношених та значно зношених банкнот.

нові 20 гривень. інфографіка
Національний банк України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції