В Україні за корупцію кинули до в'язниці лише кожного п'ятого хабарника – дослідження

Більшість засуджених за хабар в Україні – правоохоронці.

Лише п'ята частина чиновників, яких судили за хабар, потрапили за ґрати.

Про це йдеться у дослідженні міжнародної організації Transparency International.

Як зазначається, середній термін ув'язнення склав 4 роки 7 місяців, натомість максимального терміну покарання, який згідно з законом становить 12 років в'язниці, не отримав жоден корупціонер.

корупція покарання  Transparency International
Transparency International

"9% засуджених було виправдано. 38% отримали випробувальний термін. Середній термін склав 2 роки 2 місяці. А 34% злочинців було оштрафовані - середня сума штрафу ледь перевищила 20 тис. грн", - йдеться у дослідженні.

За даними Transparency International, найбільше за корупцію в Україні було засуджено правоохоронців – 14% від усіх справ, зокрема, найпоширеніший вид хабара - за закриття кримінальної справи.

На другому місці серед "щасливчиків" - чиновники, пов'язані із земельною сферою. За отримання хабарів за виділення земельних ділянок або сприяння цьому були засуджені 10%. Також повідомляється про 8% справ, пов'язаних із медичною сферою, по 7% - із освітньою галуззю та сферою нерухомості, 6% - із податковою сферою.

Водночас справ за хабарництво серед суддів виявилось лише 1%. "Ймовірно, це пов'язано не з низьким рівнем корупції у судовій сфері, а з тим, що розслідування судової корупції дуже рідко доходять до самих судів", - припустили в організації.

Також дослідження вказує на ще одну прикру тенденцію - чим більший хабар фігурує у кримінальній справі, тим більша ймовірність, що чиновник залишиться на свободі.

"Середній розмір хабара, вимагання чи отримання якого не змогли довести у суді, склав 90 тис. грн. А розмір вигоди, за яку зловмиснику присудили штраф, склав близько 15 тис. грн. У в'язницю потрапили чиновники, які у середньому отримали 85 тис. грн. Якщо апелювати цими цифрами, то можна дійти висновку: чим більший хабар, тим вищі шанси на безкарність", - наголосила аналітик ТІ Україна Ірина Рибакова.

Окремо повідомляється, що середній розмір хабара у 2015 році склав приблизно 40 тис. грн, тоді як у 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тис. грн. Загальна ж сума хабарів у 2015 році склала 19 млн грн, що на 3 млн більше, ніж попереднього року.

Зазначимо, загалом було проаналізовано близько 1000 справ за статтею 368 ККУ "вимагання/отримання неправомірної вигоди" у період з березня 2014 по лютий 2016 року. Дослідження проводилося в рамках проекту "Судді під прицілом" за підтримки Посольства США в Україні.

Нагадаємо, у період з 22 червня до 31 грудня 2015 року за вчинення корупційних злочинів були притягнуті до відповідальності 92 українських чиновники. Про це свідчать дані Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: