В Україні за корупцію кинули до в'язниці лише кожного п'ятого хабарника – дослідження

Дата публікації
Перегляди
1619
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні за корупцію кинули до в'язниці лише кожного п'ятого хабарника – дослідження

Фото: Reuters

Більшість засуджених за хабар в Україні – правоохоронці.

Лише п'ята частина чиновників, яких судили за хабар, потрапили за ґрати.

Про це йдеться у дослідженні міжнародної організації Transparency International.

Як зазначається, середній термін ув'язнення склав 4 роки 7 місяців, натомість максимального терміну покарання, який згідно з законом становить 12 років в'язниці, не отримав жоден корупціонер.

Фото: Transparency International

"9% засуджених було виправдано. 38% отримали випробувальний термін. Середній термін склав 2 роки 2 місяці. А 34% злочинців було оштрафовані - середня сума штрафу ледь перевищила 20 тис. грн", - йдеться у дослідженні.

За даними Transparency International, найбільше за корупцію в Україні було засуджено правоохоронців – 14% від усіх справ, зокрема, найпоширеніший вид хабара - за закриття кримінальної справи.

На другому місці серед "щасливчиків" - чиновники, пов'язані із земельною сферою. За отримання хабарів за виділення земельних ділянок або сприяння цьому були засуджені 10%. Також повідомляється про 8% справ, пов'язаних із медичною сферою, по 7% - із освітньою галуззю та сферою нерухомості, 6% - із податковою сферою.

Водночас справ за хабарництво серед суддів виявилось лише 1%. "Ймовірно, це пов'язано не з низьким рівнем корупції у судовій сфері, а з тим, що розслідування судової корупції дуже рідко доходять до самих судів", - припустили в організації.

12 найбільших хабарів from tsnua

Також дослідження вказує на ще одну прикру тенденцію - чим більший хабар фігурує у кримінальній справі, тим більша ймовірність, що чиновник залишиться на свободі.

"Середній розмір хабара, вимагання чи отримання якого не змогли довести у суді, склав 90 тис. грн. А розмір вигоди, за яку зловмиснику присудили штраф, склав близько 15 тис. грн. У в'язницю потрапили чиновники, які у середньому отримали 85 тис. грн. Якщо апелювати цими цифрами, то можна дійти висновку: чим більший хабар, тим вищі шанси на безкарність", - наголосила аналітик ТІ Україна Ірина Рибакова.

Окремо повідомляється, що середній розмір хабара у 2015 році склав приблизно 40 тис. грн, тоді як у 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тис. грн. Загальна ж сума хабарів у 2015 році склала 19 млн грн, що на 3 млн більше, ніж попереднього року.

Зазначимо, загалом було проаналізовано близько 1000 справ за статтею 368 ККУ "вимагання/отримання неправомірної вигоди" у період з березня 2014 по лютий 2016 року. Дослідження проводилося в рамках проекту "Судді під прицілом" за підтримки Посольства США в Україні.

Нагадаємо, у період з 22 червня до 31 грудня 2015 року за вчинення корупційних злочинів були притягнуті до відповідальності 92 українських чиновники. Про це свідчать дані Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1619
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація