В Україні закінчується власний газ

на думку експертів, ціна газу для українських споживачів може зрости до 200 доларів за тисячу кубометрів палива.

Пустоваров-Карташов
УНІАН
Керівники "Укрнафти" Володимир Пустоваров і В'ячеслав Карташов заявляють, що весь власний газ Україна вже використала.
Найбільша в Україні нафтовидобувна компанія ВАТ ”Укрнафта” заявляє, що в 2007 році весь природний газ власного українського видобутку реалізувала НАК ”Нафтогаз України” для забезпечення потреб населення. 

Про це повідомив перший заступник голови правління з фінансово-економічних питань ВАТ “Укрнафта” Володимир Пустоваров 24 вересня на прес-конференції в УНІАН. 

Зокрема, відповідаючи на запитання: ”Чи реалізовувала компанія якусь частину газу власного видобутку не населенню?”, Пустоваров сказав: ”Ні, таких фактів цього року не було”. 

У свою чергу начальник юридичного управління ВАТ “Укрнафта” В’ячеслав Карташов зазначив, що компанія реалізує газ населенню за ціною, що регулюється державою і, відповідно, є нижче ринкової. 

В той же час у прес-центрі НАК ”Нафтогаз України” кореспонденту УНІАН повідомили, що з 1 січня по 1 вересня 2007 року "Нафтогаз" отримав від ”Укрнафти” 729,9 мільйона кубометрів газу, але, згідно з державним бюджетом України на 2007 рік, "Укрнафта" мала продати за цей період 1 мільярд 815 мільйонів кубометрів власного видобутку. 

У зв`язку з цим, як зазначили в НАК, ”Нафтогаз України” був змушений купувати для забезпечення потреб населення імпортований газ, що привело до значних фінансових збитків.
 
В той же час, згідно із законодавством, компанії, більше 50% статутного фонду яких знаходиться у власності держави чи держкомпаній, зобов`язані продавати весь видобутий на території України газ виключно для потреб населення через ”Нафтогаз України” за регульованою ціною.

Володимир Пустоваров, крім того, не виключив, що в 2008 році ціна газу для населення України може зрости до 180-200 доларів за одну тисячу кубометрів.

За словами представника ВАТ "Укрнафта", до цього може привести саме дефіцит газу власного видобування, який, згідно із законодавством, продається населенню за регульованою ціною. 

Пустоваров зазначив, що ситуацію з газом також ускладнило те, що Мінприроди переоформило ліцензію на видобування газу Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища з "Надр України" на підприємство "Геолсоюз". 

Це, на думку експерта, призведе до того, що "Укрнафта" не зможе реалізовувати населенню газ за регульованою ціною в обсягах 400 мільйонів кубометрів газу на рік, що спричинить дефіцит газу, який продається за регульованою ціною. 

У такому разі, НАК "Нафтогаз України" буде вимушений купувати газ для населення за ринковими цінами, що може привести до зростання вартості газу для населення до 180-200 доларів за тисячу кубометрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: