В Україні запрацювала програма дешевих кредитів. Милованов розповів, як держава допомагатиме бізнесу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Держава компенсуватиме відсотки за кредитами.

В Україні від 1 лютого запрацювала програма доступних кредитів для малого та середнього бізнесу. Міністр економіки Тимофій Милованов в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів, як працюватиме система та що потрібно для отримання допомоги від держави.

За словами Милованова, держава не регулюватиме відсотки за кредитами в банках, а компенсовуватиме їм різницю, аби підприємець в результаті виплачував менше.

"Головна ідея, що держава входить і компенсує частину кредитної ставки для банків, щоб реальна ставка, яку платить підприємець була 5-7-9%. На сьогодні це тільки державні банки, але найближчим часом будуть приєднуватися і приватні".

Милованов пояснив, що банки самі вирішують, кому давати кредити. Своєю чергою, держава перевірятиме чи виконав підприємець всі умови програми.

"Тобто, наприклад, якщо людина подає заявку і хоче купити собі "Мерседес" і їздити на ньому, то це не підпадає під програму. А якщо людина хоче, наприклад, собі купити апаратуру, от камери, щоб почати займатися творчістю, писати і продавати відео. Тоді це підлягає", – зазначив Милованов.

Міністр також додав, що людина має показати бізнес-план. За його словами, аби отримати допомогу від держави, потрібно показати, яким чином основні засоби будуть генеруватися та приносити дохід для компанії.

"Насправді у кожного банку можуть бути свої умови. Загальної форми від держави не буде. Це банк дає анкети та документи і спілкуєтесь ви з банком і заповнюєте документи. Але буде така опція для тих, кому банк відмовив: програма може відправляти людей за їх бажанням на навчання. Безкоштовне навчання, частина якого проходитиме оффлайн (6 тижнів) і також буде онлайн", – сказав міністр економіки.

За його словами, ефективність програми буде оцінюватися і в ній також можливе внесення змін в майбутньому.

Як повідомлялося, 20 грудня 2019 року 275 голосами Верховна Рада в першому читанні внесла зміни до закону про державний бюджет на 2020 рік. Вони передбачають виділення 2 млрд грн на дешеві кредити для бізнесу за спеціальною новою державною програмою. А 14 січня 2020 року Рада підтримала урядовий законопроєкт про нову державну програму кредитування малого підприємництва.  

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів для бізнесу:

Перший – здешевшання кредитів (до 1,5 млн грн) шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5-1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

  • 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочі місця протягом першого кварталу;
  • 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  • 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

При цьому, для ММП, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5% за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%).

Другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

Відео Президент анонсував доступні кредити для малого та середнього бізнесу

Сума кредиту - 1,5 гривень на 5 років. Найменша ставка - 5% річних для нового та бізнесу, що діє, який створить мінімум два робочі місця. Таким чином, сподівається президент, українці почнуть повертатися до України і відкривати тут свою справу або змінять свої плани іммігрувати.  

Президент анонсував доступні кредити для малого та середнього бізнесу

Залиште свій коментар

Вибір редакції