В Україні знову подорожчав бензин

"Передумови для подорожчання є - за липень ціна на нафту в Європі зросла з 60 до 70 за барель.

Ціна на бензин поповзла вгору. На деяких заправках літр 95-го зріс до 6,95 грн. (хоча кілька днів тому був 6,75). Трейдери та аналітики знову "кивають" на світові ціни на нафту.

"Передумови для подорожчання є - за липень ціна на нафту в Європі зросла з 60 до 70 за барель, - каже аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. - Але українські трейдери встигли запастися дешевим паливом, і зараз кожен з них сам вирішує, як реагувати на подорожчання імпортного бензину, який їм ще тільки належить закупити. За нашими прогнозами, до кінця першої декади серпня ціна на бензин марки А-95 буде триматися на рівні 6,75-6,80 грн. Що станеться далі, визначить світовий ринок: якщо ціна на нафту буде рости і надалі, то подорожчання неминуче".

Також, за даними учасників ринку, експертно-аналітична група при Кабміні фактично дала "добро" на зростання цін, встановивши верхню планку цінового коридору для трейдерів на рівні 7,09 грн. Щоправда, заступник голови цієї групи Володимир Емелін спростовує інформацію і каже, що коридор - 6,86. Щоправда, і він вважає, що справедлива ціна на А-95 - не менше 7,10.

Втім, експерти кажуть, що все вирішить конкуренція. "Багато що залежить від того, як поведуть себе мережі АЗС, що контролюються групою "Приват". Вони мають доступ до вітчизняного палива і причин підвищувати ціни у них немає. Інші учасники ринку змушені з ними рахуватися", - пояснює директор консалтингової групи A95 Сергій Куюн.

Читайте також:

Після різкого зростання вартість нафти почала падати

Лівія буде переробляти нафту в Україні

Ціна на нафту наблизилася до 60 доларів за барель

Ціни на нафту дещо впали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: