В Україні зросла інфляція. Овочі за рік здорожчали в півтора раза

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Показник інфляції становить 9,6%.

За підсумками травня інфляція в Україні зросла до 9,6%. Ще в квітні показник становив 8,8%.

Такі офіційні дані наводить Державна служба статистики.

За місяць споживчі ціни в Україні зросли на 0,7%, а від початку року – на 4,2%.

За останній рік найбільше здорожчали овочі – на 53% (або в півтора раза). А найбільше здешевшали курячі яйця – мінус 30,1% порівняно з травнем 2018-го.

Цьогорічного травня (порівняно з квітнем) найбільше (на 11,9%) подорожчали фрукти. На 1,7-0,7% зросли ціни на м’ясо та м’ясопродукти, хліб, цукор, овочі, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби. Водночас на 15,3% подешевшали яйця, на 2,5-0,2% – сало, молоко, рис, сири, сметана.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, зокрема на тютюнові вироби – на 2,0%, алкогольні напої – на 0,6%.

Одяг і взуття подешевшали на 1,5%, зокрема, взуття – на 1,9%, одяг – на 1,1%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,7% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 4,2%. Разом з тим відбулося підвищення плати за оренду житла на 0,9%, тарифів на водопостачання та каналізацію – на 0,8%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 0,7%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,5% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 4,1%.

Нагадаємо, у держбюджеті закладено, що за підсумками 2019 року зростання реального ВВП України має становити 3%, а інфляція – 7,4%. Водночас Нацбанк сподівається, що інфляція становитиме 6,3%, а прогноз Світового банку для України – 7,3%.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції