Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні зросла кількість платіжних карток: на одну людину припадає півтори штуки

Зараз у НБУ нараховують 61,8 млн карток.

Від початку нинішнього року кількість платіжних карток в Україні зросла на 4% - до 61,8 млн штук, повідомила прес-служба Національного банку.

60% усіх платіжних карток українців – активні. Зокрема, 4,6 мільйона карток – безконтактні. Токенізованих платіжних карток – 1,1 млн. У восьми із десяти випадків громадяни розраховувалися платіжною карткою безготівково.

У середньому на одну людину припадає 1,5 картки, активних - 0,9 штук. Кількість держателів платіжних карток станом на квітень 2019 року досягла 42,6 млн осіб.

Ринок платіжних карток
НБУ

Кількість карток у платіжній системі MasterCard становила 70,7% від їх загальної кількості - 43,7 млн. Visa - 17,5 млн штук. У НПС "ПРОСТІР" - 0,6 млн одиниць. На усі інші платіжні системи припадає 0,04%.

Від початку 2019 року також на 4% зросла мережа торговельних платіжних терміналів - до 289,6 тис. одиниць. Найменше їх у Закарпатській області - 4 тис. Найбільше у Києві - 19,1 тис. Зокрема, 0,6 тисяч - це мобільні платіжні термінали mPOS.

Платіжна інфраструктура
НБУ

Як повідомлялося раніше, в Україні почне працювати міжнародна платіжна система UnionPay International (Китай) - найбільша у світі за кількістю емітованих платіжних карт.

ВідеоПоради адвоката: як діяти, якщо вам не дозволяють розрахуватися карткою

Чи може крамниця залишити вас без обіду, якщо у вас є лише платіжна картка? Ні і ще раз ні! Лаврентій Царук розкаже, як діяти в такій ситуації. 

Поради адвоката: як діяти, якщо вам не дозволяють розрахуватися карткою

Залиште свій коментар

Вибір редакції