В Україні зросла кількість позовів проти податкової адміністрації

Проти податкової адміністрації малий та середній бізнес подає все більше позовів.

Цього року кількість позовів підприємців проти свавілля податкової адміністрації збільшилася на 13%.

Таку цифру назвав уповноважений із захисту прав підприємців у Дніпропетровській області Володимир Дон.

У Дніпропетровську власниця фірми подала до суду на податкову за те, що та просто замордувала її перевірками. За словами підприємниці, конфлікт виник через те, що податківцям не сподобалася сума сплачених податків, яка через кризу цього року значно менша, ніж торік. Податківці кажуть, криза тут ні до чого і підозрюють підприємців у спробі приховати прибутки, ті потягнулися до судів.

Неприємності Олени Мєдвєдєвої почалися зі спроби подати декларацію про прибутки. Вказана в ній сума доходів була значно меншою, ніж торік. Аргументи про кризу та єдину угоду за три місяці на податківців враження не справили.

Підприємниця цитує слова податківців: "Вони кинули декларації мені в обличчя і сказали – не морочте голову, невже Ви живете на ці гроші".

Після цього, за словами Олени, податківці затіяли перевірку і почали шукати порушення. Коли їх знайти не вдалося, почали вимагати документи (технічні ГОСТи), що не передбачені у законі, як необхідні для податкової звітності, а за їхню відсутність чи відмову коритись незаконним вимогам - одразу нараховували штраф. Зрештою, його сума сягнула 100 тисяч гривень.

У податковій кажуть, підприємниця намагається ввести всіх в оману і свою наполегливість пояснюють підозрами на спробу приховати реальні прибутки від оподаткування за допомогою віртуальної діяльності та фіктивного збільшення витрат.

Заступник керівника ДПІ у Кіровському районі Дніпропетровська Наталя Назарець дивується з цього приводу: "Вони говорять, була передпродажна підготовка, але документи не дають. По тих, що є, виходить, 2 тисячі тон обробляли у приміщенні у 15 кв. метрів.

Таке вперте небажання відповідати на прості запитання викликають підозри і змушують продовжувати перевірки.

Назарець запевняє, що для того щоб вирішити це спор, достатньо лише показати реальні документи.

Нині цю суперечку розглядають одразу кілька вищих інстанцій.

Тим часом у Держкомпідприємництві кажуть, справа Олени Мєдвєдєвої зараз стає чи не найтиповішою. Через кризу прибутки бізнесу впали у декілька разів, втім, плани зі збирання податків - незмінні. Тож податкова вишукує порушення, а підприємці дедалі частіше йдуть до суду.

Проте податкова від своїх вимог відмовлятися не збирається. Інспектори стверджують, у бюджет недоплачено 83 тисячі гривень. Тож тепер правду шукатимуть у суді. За статистикою, торік із тих, хто наважився сперечатися з податковою, 92 відсотки справу програли.

Чому бізнесмени судяться з податковою, дивіться, будь ласка, у сюжеті ТСН:

Читайте також:

У Мінфіні пропонують підвищити ПДВ до 25%

Податківці знайшли в Києві нічийний будинок вартістю 10 мільйонів гривень

ДПА може створити електронний реєстр податкових накладних

 

ВідеоПідприємці судяться з податківцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: